Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább tanulás, élet, tapaszta...

Tovább tanulás, élet, tapasztalt segítség. Valaki?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok , most fogok végezni a ceglédi közgazdasági és informatikai sulival , 5 évesen voltam. Kérdésem a következő lenne , nagyon sok irány van amerre mehetnék , mégis leírnám magam nagyjából és kíváncsi lennék szerintetek , hogyan kéne tovább.

- Elsősorban , angol az elég jól megy , mondhatni beszélem folyamatosan , most akarok nyelvvizsgázni belőle középfokút , illetve egy emelt érettségit is akarok belőle tenni a pontok miatt.Ezen kívül nem mondhatni , hogy hülye lennék , jegyeim mégsem olyan fényesek. Egy erős 3as ( vagy annál jobb ) szinte megvan mindig mindenből.Ezen felül annyit magamról , hogy például kiskorom óta a kereskedés elég jól ment , csak így online játékokon belül vagy az életben itt ott valahogy , jól ment az a dolog , hogy olcsóbban megveszem , valamenynivel drágábban eladom, mellesleg dumám is vna hozzá. Nem mondom , hogy ezzel szeretnék foglalkozni csak mint tulajdonság. Szeretnék valamiféle vállalkozást csinálni későbbiekben egy jó ötlettel, ezen felül mindig is érdekelt a rendezvény szervezés , bulik , fesztiválok , extrém sport bemutatók , koncertek. Későbbiekben semmiképpen nem szeretnék , gyárban dolgozni , vagy ilyesféle , úgy érzem ennél többre vagyok hivatott.Dolgoztam már így is nem sok pénzért igen keményen szóval tudom mi az a PÉNZ. Maga ez a közgazdasági irány nem igazán vonz. Annyit még magamról , hogy nagyon szeretem az extrém sportokat magam is űzök jópárat , ezen kívül értek a hangszerekhez , zenélgetek és úgy gondolom , hgoy nagyno sok midnenbe elég hamar belebírok tanulni. Azért is félek kicsit a felsőoktatástól , mert nem akarom azt , hgoy 26-8 évesen arra ébredjek , hogy " Istenem , eddig szinte csak tanultam és nem éltem " Nagyon szeretnék világot látni , emebreket megismerni , partizni és ki élvezni valahogy a dolgokat , ha már megkaptuk rá a lehetőséget mindannyian. ANnyi még , hogy a számítógépekhez is elég jól értek , kezelek elég jól pár bonyolultabb programot is , és ezt is nagyon gyorsan tudmo tanulni mellesleg. Na most ennyit egyenlőre , ezt így gyorsan ledaráltam , ha esetleg tudtok valamit mondani azt megköszönném , és nyílván írok még választ , ha bővebben kéne tudni vmit még rólam. Köszi szépen mindenkinek :)


2011. okt. 5. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon rossz hírem. Ha az életben a tanulást abbahagyod, egy-két éven belül arra ébredsz, hogy leírtak, örülhetsz, ha rabszolgának alkalmaznak.

Külön tudás annak a megítélése, hogy az életed egy adott szakaszának hány %-a tanulás, szórakozás, munka.


Nyelveket tanulj, az mindentől függetlenül fontos. A papír több helyen szükséges ugyan, de jobb cégeknél, tárgyalásnál csak az számít, hogyan fejezed ki magad, a papír senkit nem érdekel. Külföldön általában nincs is nyelvvizsga, csak nyelvtudás.


A rövid önjellemzésed alapján tényleg nem biztos, hogy az egyetem szerencsés számodra.

Rendezvény, vagy bármi más (jó) megszervezéséhez két dolog kell: magának a szervezésnek, mint szakmának, fogásainak az ismerete, az adott területnek (amit szervezel) a széleskörű ismerete.

Nézz körül Cegléden, vagy Kecskeméten, milyen cégek hirdetnek rendezvényszervező tanfolyamokat, nézd át a hirdetményeiket, tudj meg minél többet róluk. Egyetemen, főiskolán is körülnézhetsz a tananyagról való tájékozódás érdekében. Minél több embert kérdezz, hogy kialakíthasd saját véleményed.

Azt kell tudnod, hogy helyetted senki sem fogja megszervezni az életedet, céljaidat. Annyid lesz, amennyit magadnak megteremtesz.

2011. okt. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mindenképpen szeretnék egy diplomát, Szeretnék elvégezni egy főiskolát hallottam , hogy van rendezvény szervező kar egy főiskolán szegeden ( talán máshol is )ahol le is diplomázhatnék ezen az ágon, erről tudsz valamit?
2011. okt. 6. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!