Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Feltudnék készülni az orvosira...

Feltudnék készülni az orvosira egyedül?

Figyelt kérdés
Negyedikes vagyok, igazából már régóta gondolkodom az orvosin, de végülis más irányt választottam, matek faktra mentem.. de úgy érzem mégis inkább az orvosi felé húz a szívem. Arra gondoltam, kihagynék egy évet - ezt az évet a biosz & kémia emeltre szánnám. Csak nem tudom.. lehetséges lenne erre a két tárgyra felkészülni emelt szinten egyedül egy év alatt? Úgy tudom, jövőre már mindkettőből emelt kell..
2011. okt. 15. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tényleg komolyan gondolod az orvosit, szándd rá azt a pénzt, hogy felfogadsz magántanárt, mert az orvosi nagyon nem könnyű. Lehet, hogy egy magántanár olyan anyagokat is megtanítana neked, amiket magadtól nem tanulnál meg, pedig kellhet. Szoktak orvostanhallgatók is magánórát adni, talán ilyenben is gondolkodhatsz. Ők talán célirányosabban tudnának felkészíteni téged az orvosira.
2011. okt. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Orvostanhallgató ne készítsen fel, az nem célszerű, mert ők teljesen mást tanulnak, mint ami oda kell. Egyedül is feltudsz, szépen az oktatási hivatal honlapjáról leszeded a követelményrendszert, annak minden egyes pontjához tartozó anyagot megtanulod + megcsinálod a régi érettségiket, nem érhet meglepetés. Magántanár esetleg az emelt biosz esszé részéhez lehet hasznos, mert annak a gondolkodás módjához érteni kell.
2011. okt. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fel lehet egyedül is készülni. Nagyrészt úgy is rajtad múlik a dolog, a tanár nem tudja helyetted megtanulni a dolgokat.

Pl. anno egy csomó csoporttársam járt különtanárhoz, de otthon csesztek tanulni, és egyiket se vették fel orvosira. Én meg csak bejártam faktra, meg otthon készültem és bejutottam....Szóval elhatározás kérdése.

Esetleg összeírhatod magadnak azokat a dolgokat, amiket nem értettél, és a felkészülés végén felkereshetsz egy tanár, hogy azokat magyarázza el, vagy hogy együtt gyakoroljatok.

2011. okt. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!