Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS! Emelt biosz es kozep...

SOS! Emelt biosz es kozep kemia ev vegeig?

Figyelt kérdés

Eddig anglikanisztikara szerettem volna menni,de most rajottem,hogy orvos akarok lenni. Human gimibe jarok,ahol nagyon szinvonaltalan a biosz-kemiaoktatas,es fakultacio sem indult,pedig nekem ugye mindket tantargy kene. Magantanarra nincs penzunk,igy egyedul kell felkeszulnom az emelt biosz es a kozep kemiaerettsegire... :S Matekbol es toribol nagyon nem vagyok jo,igy egyetlen remenyem a duplazas maradt,de ehhez minimum 95%-ot kene produkalni mindkettobol... Van mar 2 kozepfoku nyelvvizsgam,ami +40pont.


Szerintetek sikerulhet? Milyen konyveket ajanlanatok a felkeszuleshez?


Elore is koszi a valaszokat! ;)


2011. nov. 1. 23:26
 1/5 anonim válasza:
Szerintem ha akarod menni fog! Én is egyedül fogok idén felkészülni emelt biosz és fizikára :) Pár könyvet kell beszerezni, ha meg a végefelé valamit nem értesz akkor egyszer kétszer tuti oda mehetsz a suliban biosz/kémia tanárhoz megkérdezni ezt-azt :)
2011. nov. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem lesz elég az idő mindkettőre, az emelt biosz nagyon nehéz, pluszban még kémiából is akarsz..én "csak" biológusnak jelentkezem, ezért közép bioszt teszek, de még ettől is félek, hogy a többi mellett hogy fogom letenni. Szerintem tedd Te is ezt, jelentkezz előbb biológiára valamelyik egyetemre, aztán ha tetszik, jövőre leteszed az emelt bioszt (amit már legalább tanultál egy évig, plusz kémiát is) és megpróbálod az orvosit. Az az egy év nem oszt, nem szoroz. D legalább megtudod, hogy tényleg annyira érdekel-e a biológia.
2011. nov. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sikerülhet, jó könyvekkel és nagyon nagyon nagy szorgalommal. Amiket ajánlok: biológiából a Mozaikos tankönyvek mindenképpen, illetve a Sebőkné Biológia 1.2.3 (fehér színűek), típus feladatok vannak benne szóbelire és írásbelire is, plusz Szerényi Gábor nagy biosz feladatgyűjteménye. Kémiából a Villányi könyvek közül az Ötösöm lesz kémiából (számításokra tanít meg, akár teljesen kezdő is csinálhatja, nagyon jó), illetve szintén a Mozaikos könyvek. Utóbbinak most van egy összefoglaló kötete, amiben minden benne van. Érdemes lenne azt, mivel a szervetlen kémiát csak általánosban tanítják és ebben az is benne van.

Ha még is tudsz egy kis pénzt áldozni én még is csak javasolnám azt a tanárt, legalább kémiából, heti 1x, hogy konzultáljatok, ha valami nem megy. Nekem is van és meleg szívvel ajánlom őt, biosz és kémia tanár és skype-on tanít :) 1500 Ft egy óra, és tényleg nagy jó. Bár az is igaz, hogy kémiából a kísérleteket valahol meg kéne csinálnod, ezt kérdezd meg a sulidban, hogy esetleg a laborban gyakorolhatod e. De erre is van egy könyv, a szerzőét nem tudom, de vmi ilyesmi a címe: Saját kémia laborom.

2011. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A válaszíró 40%-ban hasznos válaszokat ad.

Amit írtál az tényleg jó lenne, de ne felejtsük el azt, hogy ha valóban elmenne biológia szakra, akkor elvesztene 2 félévet az államilag támogatott félévei közül. Orvosin ez annyira nem vicces, mert akkor az utolsó évét fizetheti maga, ami kb 1 millió forint /félév. Bár az is igaz, hogy az állam az orvosin 14 félévet támogat, érdemes elgondolkodni, hogy vajon miért, hiszen nem egy ember csúszik féléveket. Ha ő is csúszni fog (amire, legyünk őszinték bőven van esély), akkor több millió forintot kell kiperkálnia. Akkor már sokkal jobban jár tanárral.

2011. nov. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja bocsi még valami :) ha gondolod beszélgethetünk neten, mert én is évvégén teszek érettségit belőlük, bár ez nekem már csak kiegészítő érettségi lesz, de lehet, hogy tudunk segíteni egymásnak :)
2011. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!