Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 21 évesen érdemes jelentkezni...

21 évesen érdemes jelentkezni BGF-re pénzügy-számvitel szakra?

Figyelt kérdés

19 évesen érettségiztem, sajnos elmentem idegenforgalmi szakmenedzser szakra, most már rájöttem hogy kamuszak az egész. Szerintetek próbáljak meg ezzel elhelyezkedni vagy tanuljak tovább. Most persze nyilván a továbbtanulást mondjátok de pár dolog engem zavar.


Például Budapesttől 210 kilométerre lakok tehát vagy albérlet vagy kolesz kellene, illetve belegondolva mondjuk 1 év csúszást - mivel úgy hallottam nehéz elvégezni - 25-26 éves koromban végeznék, szóval addig a szüleim támogatására szorulnék. Ennek nem is az anyagi részével van a probléma, hanem azzal hogy szüleim inkább azt erőltetik hogy menjek dolgozni, mert szerintük ez ilyen kamuszak amivel "bankban el ehet menni ajtót nyitni".


424 pontom van szóval esély az van rá hogy idén fel vesznek.


Illetve kicsit zavar az is hogy sok 18 éves között elég idősnek fogok számítani.


Így mit tanácsolnátok? Köszönöm a válaszokat! :)


2012. jan. 4. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Budapesttől melyik irányban laksz 210 kilométerre? Csak azért kérdem, mert a BGF-nek Zalaegerszegen és Salgótarjánban is van kihelyezett képzése.


Am a 21 év nem olyan vészes, de ha tényleg olyan szakmát akarsz, amivel el tudsz helyezkedni, akkor a műszaki vonalat ajánlom. Villamos, gépész, mechatronika mérnökökből pl kifejezetten hiány van.

Érthetetlen, hogy mindenki gazdaság és menedzser szakokra jelentkezik, amikor azok már így is dugig vannak.

2012. jan. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A pénzügy-számvitel pont nem kamu szak, és a 21 éveddel egyáltalán nem fogsz kilógni
2012. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is 21évesen kezdtem a fősulit. Én mérnöknek tanultam. És nem kapok vele munkát. Környezetmérnök. De szerencsére egész végig dolgoztam a suli mellett,így van állásom.
2012. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nem fognak felvenni sajnos az államilag támogatott képzésre, mivel 4500-ról 250-re csökkentették a gazdasági képzés finanszírozott helyeit, tehát magadnak kell még ezt is kifizetni. 424 pont pedig kevés manapság, az 500-as rendszerben még kevesebb.

Szerintem mérnöki, IT a megfelelő neked és mindenkinek manapság. Persze sajnos nem minden mérnöki piacképes, tehát meg kell válogatni azokat is.

2012. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pénzügy-számvitellel nem csak bankba mehetsz aktatologatónak, hanem pénzügy vagy számvitel msc után a következő területekre pl.:

- könyvelő;

- befektetési területek (tanácsadó, elemző, portfolio kezelő, stb.)

- controller;

- aktuárius;

- adótanácsadó;

- stb.

2012. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a szüleidre, hülyeséget mondanak. Ez az a szakma, amit ha elvégzel a diploma után pár hónapon belül eltudsz helyezkedni és a kezdő fizetésed 200 ezer forint felett lesz! Persze azt fontos tudni, hogy nem könnyű, nem véletlenül van ott, HA elvégzed, de néha én is meglepődök, milyen emberek képesek lediplomázni, szóval szerintem próbáld meg, mert az érettségi pontod alapján jó képességű emberkének tűnsz. Jah és apropó én is 21 évesen kezdtem a fősulit, mert érettségi után elmentem egy okjra. ha szerencséd van, talán valami tantárgyat még be is számítanak, illetve ha rájössz hogy ez nem a te pályád az okjval még kezdhetsz valami mást is alternatívaként.
2012. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!