Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy év alatt fel lehet készüln...

Egy év alatt fel lehet készülni 2 emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés
jövőre biológiából és kémiából rakok emelt szintűt. mennyire lehetséges, hogy mindkettőt 80% felettire rakjam? ha innentől intenzíven kezdem őket tanulni?

2012. máj. 18. 10:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Fel lehet készülni ha van hozzá egy kis alapod,feltételezem van ha minimum 80% a cél :)
2012. máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
igen, de mindenképp legyen meleltted egy tanár, nem kell sok óra, csak útmutatásként!
2012. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Simán.
2012. máj. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
8%
Hát sok sikert hozzá. Gondolom duplázni akarsz. De csak úgy megsúgom neked, hogy ha 80% felett akarsz teljesíteni gyakorlatilag vért fogsz izzadni. Ráadásul nem elég csak tudni a dolgokat hanem logikusan kell gondolkozni az érettségin mert van hogy a tudással amit úgy érzed elsajátítottál rájössz hogy nem ér semmit. Ráadásul nem tudsz majd csak erre a 2 tantárgyra fókuszálni teljes erőbedobással, mert mellette még azért vannak más alap tantárgyak (magyar, matek, töri, nyelv) amikből érettségizned kell majd úgyszintén, és ha azokat hanyagolod és úgy gondolod hogy elég belőlük egy 2-es érettségi bizonyítvány, akkor minden okés. Én most érettségiztem, ráadásul emelt bioszt írtam, igaz kémiából nem írtam mert gondoltam minek elég volt így is a matekra jól felkészülni, nem még hogy még egy "nehéz" tantárgyat felvegyek. Az érettségi gondolom kíváncsi vagy milyen volt: a középszintű érettségi lófütty volt, és ezt egy 3mas tanuló mondja, a matek is relatíve könnyű volt ahhoz képest hogy a tanár minket szívatott a marha nehéz dogákkal ezért voltam csak 2es matekból. És a biosz emelt mindig is a kedvenc tantárgyam volt mindig tanultam rá, de és itt van egy hatalmas DE őszintén megmondom neked marha nehéz volt és nem azért mert nem tanultam rá hanem egyszerűen olyan összefüggéseket kellett volna tudni amik jócskán meghaladták a tudásunkat. Igen tudásunkat mert akárkivel beszéltem mindenki azt mondta hogy rohadt nehéz volt. Jah és mire azt gondolnád hogy csak leakarlak beszélni erről, nem így van csak gondoltam megosztom veled az én tapasztalataimat amit most éltem meg és szeretném ha tudnád hogy ezt tényleg komolyan kell venni, hogyha tényleg 80% felett akarsz írni 2emelt szintűt. Mert hogy nem lesz magánéleted az egy dolog de hogy aludni se sokat fogsz az biztos ha te ezt bevállalod. Én azt tanácsolom neked hogy mivel te már egy még rosszabb felsőoktatási rendszerben fogsz érettségizni, hogy tényleg tanulj rendesen, ne foglalkozz senkivel, az igaz barátok úgyis megfogják érteni. Úgyhogy így végszóként még csak sok sikert szeretnék kívánni neked, hogy beteljesüljön mindaz amit elképzeltél. További szép napot.
2012. máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Jahj ne viccelj már utolsó....

A biosz emelt nem könnyű, tény. Sőt, mondhatjuk akár nehéznek is. Mivel egyrészt kell hozzá jó sok lexikai tudás, másrészt pedig jó logika. A matekkal sem lehet hadilábon állni, mert sokszor egy-egy feladat nem is biológia, inkább egy szöveges matek feladat.


Egy év viszont nagyon sok idő. Nem kell sem éjszakázni, sem a barátokról lemondani ahhoz, hogy az ember tisztességesen felkészüljön rá.


Nem szeretnék senkit megbántani, de ha vki kegyetlenül sok tanulással is szarul írja meg az érettségit, annak két oka lehet:

1. Vmi baj van a tanulási módszerével.

2. A képességei nem megfelelőek.


Mivel nem gondolom, hogy a biológia tanuláshoz kifejezetten zseninek kellene lenni, így úgy gondolom, marad az első verzió.

Nagyon gondolkodj el rajta, hogy mi lehetett a probléma az érettségin.

Mi nem ment? Nem értetted meg igazán a feladatot? Vagy nem tudtad hogyan kell kiszámolni vmit? Háttértudás hiányzott? Figyelmetlen voltál?


Végig kell ezeket gondolni, és célzottan azon javítani, ami nem megy. Ha nem sikerült értelmezned a feladatokat, akkor a szövegértést kell gyakorolni.

Ha nem tudtad kiszámolni, akkor a matekot kell egy kicsit felfrissíteni.

Ha háttértudás hiányzott, akkor átnézni a követelményrendszert és kiegészíteni a hiányosságokat.

Ha figyelmetlen voltál, akkor arra kell gyúrni egy kicsit, hogy alaposabb legyél.

2012. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a javaslataitokat. a remény és a kétségbeesés váltakozik most bennem, de belevágok, mivel fogorvosira jövőre 2 emelt a kötelező.
2012. máj. 18. 20:13
 7/20 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Nem kell kétségbe esni, azért írtam mindezt hogy lásd tényleg komolyan kell venni a dolgokat, igen van még 1 év tavaly én is így fogtam fel buliztam nyáron, amit nem is bántam, mert az is kell az ember életébe, mert előbb utóbb begolyózna az ember, semmit nem tanultam mondván hogy már 12.be úgyis szinte csak ismétlés lesz nálunk az egész, és rádöbbentem arra hogy rohadt gyorsan eltelik az idő. Szalagavató, egyéb események, a szünetek nálunk a tanulással teltek jön majd a szerenád, a vidám ballagás, és a ballagás és máris itt az érettségi. Ugye így felsorolva máris nem olyan hosszú az az 1 év. A lényeg hogy jól oszt be a napjaidat, készíts tervet, hogy mit mikor tanulsz, mert igaz hogy úgysem lehet majd mindig követni, de legalább lesz mihez tartsd magad és nem fogsz kétségbe esni az utolsó hetekben . Szerintem egy jó tanulási módszer a biológiához, ha kimész sétálni a parkba vagy a kertbe és körbe nézel mi minden van körülötted, madarak, állatok, növények, emberek, ez mind mind a biológiához tartozik. Na most nézd meg jól mondjuk egy fát mi jut róla eszedbe, és ha betudod határozni mit tudom én mondjuk ez 2szikű, fás szárú stb sokkal könnyebben tudsz azonosulni a biológiával és jobban megjegyzed a dolgokat minthogy állandóan a száraz könyvet bújnád,így megtudsz győződni a tudásodról és ha nem tudsz vmit csak megnézed a könyvbe és már ki is van pipálva. És hidd el tényleg csak jót akarok neked.
2012. máj. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
köszi a kimerítő válaszodat :) tudatosan állok hozzá, remélem sikerül
2012. máj. 20. 08:59
 9/20 anonim ***** válasza:
2013tól már nem lehet duplázni... én is idén érettségiztem és a biosz szerintem is szörnyű volt, szóval nekem is marad jövőre a 2 emelt
2012. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
micsoda? 2013-tól nem lehet dupázni? ez volt az utolsó év, hogy duplázni lehetett??
2012. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!