Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy év alatt fel lehet készüln...

Egy év alatt fel lehet készülni 2 emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés
jövőre biológiából és kémiából rakok emelt szintűt. mennyire lehetséges, hogy mindkettőt 80% felettire rakjam? ha innentől intenzíven kezdem őket tanulni?

2012. máj. 18. 10:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
nem értem pontosan mit értesz duplázás alatt..
2012. jún. 6. 11:23
 12/20 anonim ***** válasza:
van két db kötelezően elvárt érettségi tantárgy mondjuk az orvosin a biosz meg a kémia, pl írsz kémiából egy 80%-ot meg bioszból is 80%-ot azt összeadod az 160 pont megszorzod 2vel az már 360, plusz fejeként 50 pont az emelt miatt így kijön a 460 pont. Na ez a duplázás. Az aki a kimerítő választ írta :D
2012. jún. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
de arra válaszoljál, hogy honnan vetted, hogy nem lesz duplázás. köszi
2012. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Azt nem én írtam, erről még én se hallottam hogy eltörölnék a duplázást, bár ki tudja, én am kétlem.
2012. jún. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
én is, csak olyan meggyőződéssel írta az a valaki, hogy azóta sík ideg vagyok.
2012. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem most 1 dbig még ne foglalkozz ilyesmikkel, mert nem tesz jót a szervezetnek a sok para, a lényeg döntsd el mi akarsz lenni majd foglalkozz vele annyit amennyit bírsz, de a lényeg hogy semmit nem szabad túlzásba vinni, ahogy már írtam korábban is élni is kell nem csak tanulni, ha meg nem vesznek fel elsőre amiatt se izgulj lesz még lehetőséged arra hogy bejuss a lényeg hogy céltudatos légy . Am szerintem célszerűbb megkérdezned az ofőt ilyen téren mert nem mindig fogsz a kérdésedre kielégítő választ kapni innen mert elég sok a rosszindulatú ember van itt, bár ez nem csak az itteni emberekre vonatkozik. Pl. pont ma olvastam itt hogy vki fel tett egy olyan kérdést kb azt hiszem ez volt: Másnak is elege van ebből a világból és erre vki odaírja nagy flegmán hogy szerinted kit érdekelnek a problémáid. Igen mindenkinek megvannak a saját problémái de talán az aki ezt a kérdést feltette erre a válaszra amit kapott Isten tudja mit csinált magával, pedig ő csak 1 jó szót várt mástól egy kis vigaszt. Szerintem az ilyeneknek először tükörbe kéne néznie mert a mai világba sajnos vannak olyanok is akiknek nem úgy alakult az élete és arról nem feltétlenül ők tehetnek hanem ez az elcseszett világunk amiben éljük a mindennapjainkat. És bocsi hogyha túlságos mély volt az írásom csak zavar hogy egyre több ilyen van.
2012. jún. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
a duplázásról még nem is hallottam, de jól jönne az nekem... köszönöm a kimeritő válaszokat :P
2012. jún. 10. 21:22
 18/20 anonim ***** válasza:
ha valaki komolyan veszi, akkor fel lehet készülni :) viszont adnék egy tanácsot, amit ha megfogadsz, akár 90%-ot is csinálhatsz mind a kettőből. én is két emelt szintűt csináltam idén, viszont fél évvel eltolva a kettőt. Jövőre cseszett nehéz lesz bekerülni az egyetemekre, meg csomó szigorítás lesz, ezért érdemes nagyobb áldozatokat is hozni, én megtettem és 460 ponttal büszkélkedhetek most. Tehát a javaslatom a következő: áldozd rá a nyaradat, de minimum az augusztusodat valamelyik tantárgyra, és októberben érettségizz le belőle előrehozottan. Én spanyolból csináltam, az augusztust végigtanultam, 88% lett. A másikat pedig csináld meg a májusi érettségikkel együtt. Nekem a magyar 83% lett így, 100%-os szóbelivel. Mindenképp megéri szerintem, mert így csak egy tantárgyra kell koncentrálnod egy időben, mélyebb és pontosabb tudásra tehetsz szert.
2012. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
utolsó kommentelő: hol lehet jelentkezni az októberi érettségikre? jó ötletet adtál, köszönöm :))
2012. jún. 16. 09:41
 20/20 KoviAti válasza:

ha iskolába jársz még akkor nagyon könnyen fl lehet rá készülni, sőt szerintem akkor még 1 hónap is több mint elég


én most érettségiztem biosz emelten sosem voltam szorgalmas diák... az írásbeli ugy lett 70% hogy előtte való nap 2 órát szántam rá hogy átnézzem (bár biosz tagozatos voltam)

2015. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!