Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges Óbudai Egyetem...

Lehetséges Óbudai Egyetem villamosmérnök Bsc után BME villamosmérnök Msc-re, vagy BME energetikai mérnök Msc-re menni?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne a dolog, mert úgy hallottam, hogy aki nem BME-n végzi a BSc-t, azt mindenképpen kigolyózzák valahogy, hogy ne kerülhessen be. Olyanok válaszát várom, akik érintettek voltak az ügyben. Köszönöm a segítséget!

2012. júl. 9. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"A felvételi eljárás 100 pontos rendszerű, amelynek keretében

max. 45 pont - az előtanulmányok alapján számítható - ún. hozott pont, további

max. 45 pont érhető el az írásbeli vizsga megírásával, és végül további

max. 10 pont kapható korábbi szakmai teljesítmény vagy egyéb méltányolható vagy méltányolandó körülmény figyelembe vételével.


a villamosmérnök szak esetében:

matematika (1/3 súllyal) mintapéldák

jelek és rendszerek, elektrotechnika (1/3 súllyal) mintapéldák 1., 2.

szakmai ismeretek (főleg digitális technika, elektronika, méréstechnika) (1/3 súllyal) mintapéldák 1, 2, 3, 4."

forrás: [link]


Igaz, hogy nem vagyok benne érintett, de ez nekem eléggé objektív felvételinek tűnik.

1. az előtanulmányaidba nem szólhatnak bele, az az átlagodtól, diplomádtól függ

2. írásbeli vizsga, még csak nem is szóbeli elbeszélgetés, mint nagyon sok más helyen. Ha megnézed az ajánlott mintapéldákat, azok tesztesek, tehát vagy jó, vagy nem jó, ez is teljesen objektív, nem lehet vele trükközni.

3. A tudományos munkáért adható többletpontokat megint nem önkényesen adják, ha valaki pl TDK első helyezést ért el, az akár melyik egyetemre járt, ugyan annyi pontot fog kapni.

2012. júl. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Ezeket tudtam, mert megnéztem a weboldalukat nem egyszer. Viszont a feladatsor:


[link]


Nevet, és neptun kódot kér. Neptun van az Óbudain is, és az alapján vissza lehet keresni, ki ment BME-ről és ki ment ÓE-ről. így már lehet mutyizni, hogy csak azért se engedjék oda a más egyetemről érkezetteket.

2012. júl. 10. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Biztosan bemehetsz felvételi után megtekinteni, hogy hogy sikerült, és ha csaltak, akkora balhét rendezhetsz, hogy a ház is beleremeg. Ez nem éri meg a BME-nek. Azt meg csak nem várhatod el, hogy név és neptun nélkül írjátok:) Nem egy embert ismerek, aki máshonnan ment BME msc-re, minden gond nélkül. Valószínűleg azok terjesztik ezt a dumát, akik nem voltak elég okosak, nem volt jó az átlaguk, elrontották a felvételit, és egyszerűbb az egyetemre kenni, mint beismerni, hogy ő volt a hülye.
2012. júl. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a segítséget! Akkor megpróbálkozok majd vele. Melyik egyetemekről mentek ismerőseid a BME melyik MSc szakjaira?
2012. júl. 10. 15:30
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Győrből (?) Környezetmérnök msc-re, a többieket nem tudom honnan, de Vegyész Kar msc-re.
2012. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor van esély bekerülni, más villamosmérnök Bsc-ről is. :) Köszi a választ!
2012. júl. 10. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!