Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akkor azok, akik gimnáziumi...

Akkor azok, akik gimnáziumi éveik alatt nem villamosmérnöknek készültek, mit csináljanak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Olvasgattam az oldalt, és azok alapján amiket láttam, nagyjából két lehetőség rajzolódik ki számukra:

1. Elmennek valamilyen humán jellegű szakra, meg is szerzik a diplomát, mert ugye azok mind nagyon könnyűek, aztán pedig nem lesz munkájuk és éhen halnak.

2. Mivel azért mondjuk földrajzból vagy infóból össze lehet hozni középszinten egy érettségit, és az állami támogatások átcsoportosítás miatt egy TTK-s szakra nem kell magas pontszám, megpróbálnak egy TTK-s szakot. Amit ugye csak az istenek tudnak elvégezni, tehát a kérdésben szereplők biztosan ki fognak bukni. Nem lesz diplomájuk, tehát munkájuk sem lesz. Aztán éhen fognak halni. Vagy nem?



2012. aug. 8. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyjából jól leírtad ezt az abszurd helyzetet, ami kialakult a már hatványozott általánosítások miatt.


A valóság viszont az, hogy humán területen képzettek (igen, bölcsészek is!) el tudnak helyezkedni, és legtöbbször nem gyorséttermekben. (ami a McDonald's-ot illeti, ott sokszor olyan hülyék dolgoznak, hogy ha esetleg diplomájuk is lenne, máshol úgysem tudnának érvényesülni) Tévhit, hogy könnyű lenne; vannak könnyű szakok, de főleg azért, mert kis létszámú tanszékek a túlélésért küzdenek, és nem szeretik kirúgni a diákokat. Másrészt vannak igenis kemlny szakok bölcsészterületen. Az meg egy hülye hozzáállás, hogy "nézd meg az álláshírdetéseket, hol keresnek szabad bölcsészt". Persze sehol, de rengeteg munkához nincs is kifejezetten képzés társítva, és sok helyen annyit várnak el csupán, hogy legyen diplomád.

Másrészt műszakis végzettségűek is tudnak szenvedni.


Ami a humán területtel szembeni előítéletet illeti, annyi igazság van a dologban, hogy sokan nem odavalók egyszerűen. 90%-uk tipikusan az a fajta, aki azért van ott, "mert érdekel". Meglepő, hogy talán nem elég? Az egyetem nem a gimnáziumi évek meghosszabbítása, hanem a karrierrel kapcsolatos álmok megvalósításának egyik szakasza. Ezek után ne csodálkozzunk, hogy gyorsétteremben köt ki olyan, aki pl. félév után kérdezgeti, mit is lehet a magyar BA-val dolgozni. DE ilyen embert a TTK-n is ismerek.


A lényeg, hogy az ember tudja, mit akar. Nem állhat egy ország sem csupán fizikusból, matematikusból és mérnökből. Mindenféle emberre szükség van, csak csinálja az ember azt, amihez ért, és tényleg legyenek céljai.

2012. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én soha nem készültem villamosmérnöknek. Nem is volt szándékom humán szakra jelentkezni. Pedig általánosban még könyvtáros akartam lenni,de középsuliban megutáltatták a magyart velem.(Igy lettem 4es magyarból 2es.) Kémiából lettem viszont erős 4es,igy kémiai szakon mentem tovább s igy lettem technikusi végzettségű.(2féle) A 2.techikusim alatt jöttem rá,hogy nekem mi való,igy 26évesen kezdem el az egyetemet(levelezőn).

Én annak a hive vagyok,hogy nem kell minden hova diplomás ember,ha valaki villanyszereléshez ért pl nem kell elektronikai mérnöknek lennie. Igenis legyen jó szakember!Fontosabb egy jó szakember,mint egy gyenge diplomás, aki csak azért ment el egyetemre mert esetleg a szülei erőltették. Mi lesz mondjuk 20év mulva ha mindenki csak ilyen olyen mérnök lesz,de a tv-t pl senki nem javitja meg senki. Igenis maradjon meg egy réteg aki nem megy egyetemre.. S ez akár a cukrászokra,szakácsokra is ugyanugy igaz..

2012. aug. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!