Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudna vki tanácsot adni?...

Tudna vki tanácsot adni? Rossz pályát választottam.

Figyelt kérdés

2 éve elvégeztem egy egyetemet és tanári képesítést szereztem (2 szak, bölcsész). Sajnos már megbántam nagyon: nem áll hozzám közel a tanári pálya és a fizetés sem túl jó, nem is tanítottam semeddig.

Jelenleg irodai asszisztensként dolgozok, 140ezres nettóért.

Szeretném magam át-/továbbképezni, mert úgy érzem, sokkal több van bennem (egyetemen sem volt gondom a tanulással)

Nem tudom mihez kezdjek:

Az egyetemi/főiskolai képzések mind nagyon drágák, nem tudom fizetni(természetesen csak levelezőn gondolkozok munka mellett)ezen kívül nem is tudom, hogy mit lenne érdemes tanulni (közgazdaság, jog??) Okj-képzést pedig ahogy hallom nem éri meg elvégezni.


Nagyon tanácstalan vagyok, nem szeretem a jelenlegi munkámat sem és úgy érzem elrontottam az életem.

Mit tennétek a helyemben?



2012. szept. 3. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Én most fogok egyetemre menni, és attól félek, elrontom vele az életem. :D

Na mindegy, szóval ha már ilyen jól keresel a magyar fizukhoz képest, azt csináld, hogy valamennyit a 140-ből félreteszel a tandíjra, és kiegészíted a diákhitellel, ami nem feltétlenül lesz így 150-200ezer/félév. Nem tudom, hogy állsz a szüleiddel, de ha szerinted eltartanának, amíg egyetemre jársz, a mostani fizuidat tedd félre jövő szeptemberig.

2012. szept. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem nincs ilyen magas kepesitesem. ha igy is szamit a tanacsom, azt gondolom, hogy ne azert menj tovabb/atkepzesre, mert "több van benned", hanem azert, mert tudod, hogy mit akarsz vele elerni. (Celok, javasolnam Brian Tracy anyagokat.) Ehhez elöször tudnod kell, mit akarsz.

Mihez van kedved, tehetseged, mit csinaltal mindig szivesen? Mi az, amit akkor is szivesen csinalnal, ha nem fizetnenek erte? Amit kedvvel csinalsz?

Szerintem mindegy, hogy OKJ-s vagy mas kepzes, a lenyeg a tudas, amit ad. En sok öneletrajzot olvastam, es gyakran olyanok, akiknek semmi vegzettsege sincs, vittek valamire. Hogy a tudashoz honnan jutottak? Talan olvastak csak rola. A lenyeg a cel, arra allitsd a vitorlaidat, különben csak vergödsz a tengeren, atvitt ertelemben.

Sok sikert!

2012. szept. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Már messze lakok a szüleimtől. 27 éves vagyok, a vőlegényemmel élek albérletben.

Ő támogatná a tanulásomat, csak mivel rengeteg mindenre kell még gyűjteni a közös életünkhöz (saját lakást szeretnénk, és már gyereket is csak az anyagiak miatt nem merjük még bevállalni) így minden megtakarítás számít. Nem tudom, hogy megérné e a tandíjra annyi sok pénzt elkölteni és megtérülne e az ára..

Emiatt vagyok tanácstalan: érdemes e belevágnom, vagy már késő és azt a pénzt amit a tandíjra költenék, tegyem félre az előbb felsorolt dolgokra?

2012. szept. 3. 16:37
 4/10 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogy megérné e a tandíjra annyi sok pénzt elkölteni és megtérülne e az ára.."

Ezt en sem tudom. Senki sem.


"Emiatt vagyok tanácstalan: érdemes e belevágnom, vagy már késő és azt a pénzt amit a tandíjra költenék, tegyem félre az előbb felsorolt dolgokra?"

Attol függ: mit akarsz? Fontossagi sorrend? Mi mennyire fontos? Hogyan latod magad 3, 5, 10, 15 ev mulva? Es akkor ha ez megvan, oda melyik ut vezet, a tanulas vagy mas?

De ugy tanulni, hogy meg azt sem tudod, mit, szerintem ertelmetlen. (Vagy meg egy diplomat akarsz a falra akasztani?)

2012. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2. voltam.

Tehat senki sem fogja eldönteni helyetted. Ha megis mas dönti el (ha masra hagyod a döntest), akkor nem a te celod, az mashova vezet. :)

2012. szept. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hidd el, nem a diplomagyűjtés a célom, hanem hogy elérjek vmit az életben, szeressem a munkám és több pénzt keressek (nem kellene sokkal több).

Igazad van abban, hogy az lenne a legfontosabb, hogy eldöntsem mit szeretnék, de sajnos csak annyit tudok, hogy a számok világa, reálisabb dolgok jobban érdekelnek mint a bölcsészet. Egyszerűen nem tudom mi lenne leginkább nekem való.

Köszönöm az ajánlást, el fogom olvasni Brian Tracy írását :)

2012. szept. 3. 16:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Hidd el, nekem teljesen mindegy, mi a celod, nekem nem kell magyarazkodni sem. :) Magadnak csinalod. :)


Ha csak annyit tudsz, hogy a számok világa, reálisabb dolgok jobban érdekelnek mint a bölcsészet, akkor a helyedben utananeznek, mit lehet kezdeni ezzel?

Itt es mashol is, egy jol megfogalmazott kerdes utan elöbb-utobb jönni fog a valasz.


2.

2012. szept. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én helyzetem is meglehetősen hasonló. Szintén tanárként végeztem, de soha sem tanítottam. Anno felkínáltak egy részmunkaidős állást, de nem fogadtam el, mert még tanulni akartam. Azóta elvégeztem 3 OKJ-s képzést (közép és felsőfokút ) is. Nekem volt gondom a tanulással. Valahogy mégsem sikerült megtalálnom önmagam. Bár amit az OKJ-s képzésen tanultam nagyon szerettem, nem tudtam vele elhelyezkedni, mivel maga a képzés semmit sem ért. Az én helyzetem annyiból rosszabb, hogy sehogy sem sikerült rendes munkát találnom. :( Sajnos én már nagyjából feladtam. Most óvónőképzőt kezdek, mert ez egy rövid képzés és néhány tárgyamat elfogadják. Hátha ezzel sikerül valami munkát találnom majd, és ezt nekem állják a szüleim. De a jog és közgáz borzasztó drága. És szerintem semmiképp se vegyél fel ilyesmiért diákhitelt, mert gondolom még ezután jön Nektek a lakásvásárlás, autó, gyerek stb. Ami szintén rengeteg pénz, esetleg hitel.

Azért döntöttem az óvónőképző mellett, mert azért kb. 5 év múlva már szeretnénk gyereket a párommal, és e mellet könnyebb gyereket vállalni.

2012. szept. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jajj, nekem sem volt gondom a tanulással. :)

Még annyit, hogy bármit is tanulnál baromi nehéz vele elhelyezkedni. Szerintem nem éri meg. Csak annyit tudok javasolni, hogy figyeld nagyon a lehetőségeket, és ha akad valami, amit szeretnél, azonnal csapj le rá.

Tudom mennyire kiábrándító ez a helyzet. Szerintem már-már "népbetegség". Rengetegen járunk hasonló cipőben...

2012. szept. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Erdekes, hogy en "epp forditva vagyok": inkabb bölcsesz erdeklödesü, mint a szamok vilaga, bar utobbi is oke.

Gondolkodtam, nekem ezek jutottak eszembe: Ahol a paragrafusokat kell fujni (jog - persze, ez összetettebb, ha a masik oldala is erdekel), ezen kivül a rendörseg, posta jutott eszembe, ami kicsit merevebb, valahogy nekem a szamok vilagaval asszocial. Es ha mar tanar vagy, szivesen lennel-e szamvitel-tanar?

En ugy gondolom, ha valoban közel all hozzad, es elsöre sikerül minden, akkor erdemes merlegelni.

Ha csak azert egy olyan szakot valasztanal, aminek jövöje van (van ilyen?), de semmi motivaciod, semmi erdeklödesed iranta, az lenne szerintem draga...

2012. szept. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!