Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a molekuláris...

Szerintetek a molekuláris bionika oktatás a Pázmányon vagy a Szegedi Tudományegyetemen jobb?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 17:08
1 2
 1/12 anonim válasza:
Én úgy hallottam, hogy a Szegedi egyetem természettudományi kara jobb, bár nem vagyok biztos benne, hogy ez a szak természettudományos, mert még nem hallottam róla ^^""
2012. szept. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
tapasztalatokra vagyok főleg kíváncsi :) de azért köszi :D
2012. szept. 5. 17:18
 3/12 anonim válasza:

Sok szempont van, erre objektív választ nem fogsz kapni.

Nyilvánvalóan Szeged országosan a legjobb kutatóbázissal rendelkezik, több hangsúly van a természettudományokon, ellenben a Pázmány megteheti, hogy válogat a legjobb előadók között (jönnek BME-ről, ELTE-ről, SOTE-ról és természetesen Szegedről is). Utóbbinak van egy kis előnye, hiszen saját adottságaihoz állította össze a képzés tantervét és nála már bejáratott szakról van szó.

Egy emberről hallottam, ki átment az egyik egyetemről a másikra, talán ő tudja a választ. :) Kis barátságos vagy nagy elidegenült egyetemen vágysz? Milyen szakhoz lazán kötődő órákat akarsz: mérnök informatikus vagy környezetmérnök-földrajz jellegűeket?

2012. szept. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát inkább mérnök informatikus, de ezt majd látom. A szegedi egyetem felszereltsége milyen lehet? Egyébként azt hallottam hogy a Pázmány is elég barátságos, foglalkoznak azzal, hogy a diákok meg is tanulják amit szeretnének, ne csak kipotyogjanak. Esetleg ezt az ismerősödet megtudnád kérni hogy írjon nekem a tapasztalatairól pár sort? Nagyon nagy segítség lenne.


Egyébként jobban vonz Szeged (kevesebb pontszám, és kevesebben vannak, meg sok ismerősöm van ott) tényleg csak az oktatás minősége az ami még befolyásol

2012. szept. 5. 21:38
 5/12 anonim válasza:

Elég becsapós ám a létszám dolog. :) Az egyetemek ott vonják össze az órákat, ahol csak tudják, így például sztochasztikus folyamatokra könnyen az összes többi mérnökkel fogsz járni, míg patológiára orvostanhallgatókkal együtt. Éppen, hogy a Pázmány esetén hangsúlyos a jó hallgató-prof viszony, hiszen csak két alapképzés folyik a karon.

Attól tartok hamar ígértem "neveket", sehol se találom az illetőt. Amint meglesz, feltétlen rákérdezek. ;-)

2012. szept. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A Pázmányos bionika a jó hallgató-tanár viszonyról hírlik.

Az oktatók mindkét helyen kiválók,majdnem mindnek van doktorátusa. A tanításban mégis vannak különbségek. Én most vagyok elsőéves a Pázmányon és ezek a tárgyaim vannak: Matematikai analízis, Diszkrét matematika, Lineáris algebra, Bevezetés a programozásba és Molekulák világa. Szóval elég sok a matek, gondolom azért, mert a bionika egy műszaki szaknak minősül. Ezzel szemben a Szegediek kicsit mást tanulnak, több a biológia, kémia.

[link]

2012. szept. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ebből a szempontból jobban tetszik Szeged, a több biosz miatt. ÉS saját vélemények? Hogy érzitek magatokat? rögtön bedobnak a mély vízbe vagy ha valami nagyon nem megy akkor is van aki segítsen?
2012. szept. 9. 18:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd kicsit később többet tudok mondani, de itt minálunk nincs az a verseny a hallgatók között, mint sok egyetemen, simán segítünk egymásnak, még a felsőbb évesektől is kérhetsz segítséget lyukas órákban, nem utasítják vissza. Idősebbek jegyzeteit is használhatjuk, és nem pénzért, mint máshol. Általában jellemző, hogy mindenki ismer mindenkit, még a tanárok is a hallgatókat, mert viszonylag kevesen vagyunk. Ja, és ami nekem nagy segítség, hogy matek, kémia, fizika felzárkóztató van. Teszt alapján döntötték el, kinek melyikre kell járnia. Plussz angolt is fel lehet venni (oké null kredites), de azért jól jön, mert 5. félévtől kezdve az órák angolul vannak és angolul is kell vizsgázni.
2012. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szeged természettudományos kara híres a magas színvonalú oktatásról, ellenben elég könnyű bejutni (persze 1-2 év után már radikálisan csökken a hallgatók száma), míg Pázmányra van egy viszonylag magas ponthatár. én azt mondanám, hogy Szegedre érdemes menni (persze ez szubjektív, azért mondom ezt, mert én oda járok), és ha bírod, és átvészeled az első évet a - már bocsánat, de - szerényebb képességű emberek társaságában, akkor az ország talán legszínvonalasabb oktatásában és később kutatásokban vehetsz részt. De arra készülj fel, hogy nem könnyű szak, mert jóformán mindenhez érteni kell, jó persze meg lehet tanulni akkor is, ha már itt vagy, de azért nyilván nem szerencsés, ha akkor ismerkedsz pl. a kémiával, amikor max 4-5 hónapod van megtanulni az egészet. De sok szerencsét kívánok neked!
2012. szept. 29. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ígértem egy nevet, aki mindkét egyetemre járt, íme: zoltan.racz.9041 (facebook)
2012. okt. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!