Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biosz megy, kémia nem: orvos...

Biosz megy, kémia nem: orvos lehetek még?

Figyelt kérdés

Biológiából jónak találom magam, szorgalmas vagyok, és jó jegyeim vannak, minden biológiával kapcsolatos kérdésre jó választ tudok adni. A gyógyítás is nagyon érdekel, ezért gondoltam az orvosi egyetemre.

Viszont a kémiával hadilábon állok, a kísérleteken kívül sok mindent nem kedvelek benne.

2 kérdésem is lenne:

1, Ettől függetlenül próbáljam meg az orvosit?

2, Tudnátok adni tippeket/tanácsokat, hogyan tanuljam a kémiát, valamint az orvosis kémia mennyiben más a gimistől (gondolok arra, hogy ha az alapok megvannak, akkor már cska azokra építünk, vagy teljesen új dolgokat sajátítunk el?)


A válaszokat előre is köszönöm :)



2013. jan. 2. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Minden diák ezt mondja. Mivel a középsulis bioszba semmit nem kell érteni, csak be kell magolni. A kémia viszont már középsuliba is eléggé olyan tárgy, amit érteni kell.
2013. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fizikából is lehet érettségizni egyik barátnőmet úgy vették fel orvosira ;)

Kémiakönyvek közül legjobbak a Villányi Attila félék sztem orvosin elkezdtek alapozni kémiából és aztán veszitek a bonyolultabb dolgokat.

Hajrá!

2013. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

a kérdésedből látszik, hogy neked a biosz sem megy. mivel olyan, hogy biológia nem is létezik, az csak gyakorlati kémia. ha elmész biosz szakra meglátod. az a középiskolai "júj de aranyosak az állatok" bohóckodás, az nem biológia!

ne vedd oltásnak, de neked esélyed se lenne az orvosin.

2013. jan. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
nem akarlak elszomorítani, de... A biológiával orvosin kitörölheted :( A kémia viszont nehéz. Első szemeszterben van orvosi kémia, amelynek a szintje valamivel felülmúlva az emelt szintű érettségire elvárt tudást. Én emelteztem, de még így se könnyű. szóval ha egyáltalán nem vágod a kémiát, esélytelen. Hány éves vagy?
2013. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Ne figyelj azokra,akik azt írják nem fog menni.meg kell próbálni,és ha nem sikerül,nem kell erőltetni.de ha bele adod a lelked,és minden nap keményen tanulsz,és meg akarod érteni a kémiát menni fog.én is ilyen voltam,a bioszt imádom,a kémiát nem szeretem,sose ment rendesen,nem ráztam ki a kisujjamból,mivel nem vagyok "reál-agy".sokkal inkább tanulós vagyok,meg rácsodálkozós,nem megy ez a megértem,és annyi-dolog.viszont sokkal jobb jegyeim vannak,mint azoknak,akik kenik-vágják,és tanulniuk sem kell.(azt hiszik legalábbis)szorgalmasan tanulok,alázattal,mert ez kell a kémiához,és a bioszhoz is.gimiben végig 3as-4es voltam belőle.Most,az egyetemen,4es vagyok kémiából,úgy,hogy az évfolyam kb 10%-ának van meg az 5ös.hidd el,szorgalmas diák sokkal többre viszi,mint az,aki azt hiszi mindent tud,mert ért 1-2 összefüggést.Te megdolgozol érte,sokkal többet,mint a reálosabbak,de sokkal nagyobb élmény megélni,hogy jobb vagy olyanoknál,akik emelt kémiával,és nagy pofával mennek az orvosira.

sok sikert a felvételihez,ha tényleg komolyak a szándékaid!ajánlom a Villányi könyveket,és egy jó magántanárt a kémiához! :)

2013. jan. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvosira be lehet jutni biológia és kémiával vagy biológia és fizikával is. Én a 2. verziót csináltam.


Orvosin olyan kémiát (biokémiát, mikrobiológiát) fogsz tanulni, hogy ha a sima kémia nem megy, akkor ezt garantáltan utálni fogod. Ha kétségek vannak benned, hogy ez a szak neked való-e, akkor inkább ne fogj bele, mert kőkemény és jobb ha nem pazarolsz el éveket az életedből.

2013. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom neked próbálkozz a fizikával az relatíve "kiszámíthatóbb". Most idéztem a biológiatanárt aki fizika szakos is.
2013. jan. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kémia olyan, mint egy fejreállított piramis, ha nincs alapod, nem érted meg a ráépülő fejezeteket.

Azt tanácsolom, hogy vedd a kezedbe villányi könyvét, és a legelejétől tanuld, próbáld megérteni. Mert orvosin az első félévben biológiával még csak nem is találkozol, csak fizika meg kémia van.

Az nem baj, ha nincs fizika alapod, csak legyen logikád. A hallgatók 95%-a nem tud semmit fizikából gimiben, aztán sokan ötöst kapnak orvosin, ha van logikájuk és szorgalmasan tanulnak.

De a kémiát már gimiben el kell sajátítanod, mert az egyetemen mindneki elvárja, hogy tudd az alap kémiát.Én középszinttel jöttem és ötöst kaptam, szóval ha a középszintű anyag megy szépen, akkor nincs gond.

Szokd meg, hogy egyedül felkészülsz a vizsgáidra, mert az egyetemen csak te leszel meg a könyv.

Ha nem sikerül elsajátítanod a gimis kémiát, ne kezdj az orvosiba. De ne add fel, mielőtt nem próbálod meg..(a gimis anyagot megtanulni)

2013. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Első két évben a kémia a legfőbb tárgyak közé tartozik. Nem ,,próbálkozni" kell meg azon filózni, hogy mennyire szereted, hanem leülni és megtanulni, ha tényleg orvosira akarsz menni. Nincs olyan, hogy "ettől függetlenül", a kémiát egyszerűen nem lehet elbliccelni, megpróbálhatod, de az első vizsgán tuti bukás. Hidd el, ha tényleg ezt akarod csinálni, sok haszontalannak tűnő és unalmas dolgot a fejedbe kell majd tömni és érteni is kell majd, nemcsak bemagolni! Sokszor egy-egy tárgyból egy félév alatt annyit, mint az egész gimis kémia. A másik kérdésedre válaszolva: igen, mindenhol az alapokra építenek, hívhatják a tárgyat orvosi kémiának, biokémiának vagy bárminek, de ha nem tanulsz hiába vannak baromi jó alapjaid, logikából nem fogod tudni összerakni az anyagot.
2013. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Édes Istenem! a kémiát nem kell érteni, csak magolni. Én fizikával jutottam be az orvosira, mindig rühelltem a kémiát, az olyan komolytalan tárgy volt. Az orvosin sem nőtt a tekintélye a szememben. Vedd meg a Semmelweis kiadós kémia könyveket, annyira primitív a nyelvezete hogy 3 perc alatt megtanulod az alapkémiát. Utána jöhet a mély víz. De az a víz korántsem olyan mély, mint amilyenbe az anatómia intézet dob majd. Egyébként itt néha olyan ostoba válaszokat látok hogy kezdek elszörnyülködni hogy milyen hülyék a magyar orvostanhallgatók...döbbenet...
2013. jan. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!