Van olyan OKJ tanfolyam, aminek értelme is van, és könnyebb vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Ezt nem provokatívan kérdezem, szeretnék valami használható szaktudást, de sok olyan embert ismerek, akik elvégeztek ilyen tanfolyamot, és nem tudtak vele semmit kezdeni, pl. logosztikai, protokoll ügyintéző, marketing.

És olyan kellene, amit lehet estin végezni, szóval ilyen, hogy szakács pl. kiesett, mert nem tudok 8 órában gyakorlatra járni.


2009. szept. 7. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Én csak olyat tudok aminek semmi értelme: rendszerinformatikus, szoftverüzemeltető, gazdasági informatikus. A többiről nem tudok érdemben nyilatkozni.
2009. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Figyelj Beirod a googlebe h OKJ jegyzék és az oldlaukon fle van sorolva alétező összes okj-s képzés. Trmészetesen van olyan,ami nem csak wc papirnak jó,de ott dolgozni is kell ám:-)
2009. szept. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Egyszerűen nem tudok olyan OKJ-s tanfolyamot elképzelni ami bármire használható lenne. Ez egy szuper koncepció volt annak idején de a megvalósítása gyatrára sikerült és ezt a munkáltatók is tudják.. az onnan kikerült "szakemberek" 99%-a hulladéknak megfelelő tudásanyaggal távozott. Én például rendszerinformatikusnak tanultam, az anyag minimális volt és folyamatosan ismételtünk a lemaradozók miatt, így érdemi tudást nem szereztem. A 2. évben majdnem ugyanazt tanultuk mint az elsőben, volt olyan tanár aki be se járt tanítani. A vizsga úgy zajlott hogy a megfigyelő kamerákat kikapcsolták és mindenki onnan nézte ki a dolgokat ahonnan akarta, meg lehetett beszélni meg minden. A gyakorlati rész ugyanez, az elnök is benne volt. A szóbelin meg ment a szájbarágás, volt aki nem tudta megmondani miből áll egy Word törzsdokumentum és simán kapta a hármast mert elmondták neki mit mondjon. Most ezek után megértem hogy a munkáltató akkor sem veszi fel az OKJ-st ha annak kevesebbet kell fizetnie. Haverom ugyanígy járt a gazdasági informatikussal. Az OKJ felejtős, akkor inkább fősuli vagy valami neves magánsuli.
2009. szept. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én csak olyat tudok aminek semmi értelme: rendszerinformatikus, szoftverüzemeltető, gazdasági informatikus. A többiről nem tudok érdemben nyilatkozni.<<<<<<<<<<<í

Én ezt pont megcáfolnám;) a páromnak rendszerinfos OKJ végzettsége van 1,5 éve dolgozik és jól keres vele, mellette egy nyelvizsga avagy 2 és nagyon jó állások jöhetnek:) na persze kell hozzá némi szakértelem. De hidd el a diplomás informatikus, nem keres sokkal sőőt néhol egyeltalán nem mint egy OKJs végzettségűű.......

2009. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!