Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a molekuláris bionika?

Milyen a molekuláris bionika?

Figyelt kérdés
elsősorban Szeged érdekelne. buktatók, nehézség, stb.. köszönöm! :)

2013. márc. 4. 16:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szegedre ne menj több helyről hallottam, hogy nem jó.


Bionika a PPKE-ITK-n alapult, ott a legjobb. Osztatlanban lesz, és 3-4 év múlva felépül a bionikai infópark a SOTE-vel,(ipari park is lesz ilyen cégeknek) nemrég egyeztek meg egy 5 milliárdos állami projectben. Szóval Pestre érdemes menni. Szegedre inkább biológiára.

2013. márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
én meg úgy hallottam itt Szegeden, hogy jó a bionika.
2013. márc. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem ez az infopark nem mond túl sokat, vagy ha jól értem akkor erről van szó: [link]

Namost, ez csak egy irodaház, ha jól veszem ki, ahova kb. bármilyen cég bérelhet magának helyet, és gondolom a bérlési díj se olcsó, arról nem is beszélve, hogy a bionikásoknak ez nem jelent semmilyen garanciát állásra. Állami pénzből pedig 100 h nem lesznek támogatva fizetésügyileg, tehát marad a külföld jobb esetben.

2013. ápr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze nincs ehhez. A bionikai infópark egy kiemelt állami támogatású project, 5 mrd forintos beruházás, és a Corvin negyedben fog épülni. Pár hete egyeztek meg a tervezés elkezdéséről és a házak már le vannak rombolva. Namost ez a SOTE, ELTE, PPKE közös kutatóközpontja lesz bionika, molekuláris biológia stb ilyen témakörök köré. Többek között egy ultrahangterápiában elég komoly sikereket elért fiatal kutató is feltehetőleg szabad kezet kap egy labor létrehozásában, ami totál egyedülálló. Személyesen beszéltem erről az előadásán.

Emellett nem csak kutatóközpont, hanem logisztikai és kereskedelmi központ is lesz, már több céggel megegyeztek, hogy helyileg ott építik fel a részlegüket. Dr. Roska professzor már létező cégekről beszélt, amik ilyen témakörben működnek: 77 elektronika, Mediso, Femtonics

Egyelőre ennyi infót tudok mondani, arra viszont számítani lehet hogy kb 1 éven belül megindulhat az építkezés, és 3-4-5 éven belül készülhet el az intézmény. Ígéretes, de ez még nem mostanság lesz. Legjobb esetben amikor a mester szakon végeznek a mostani diákok.


Szóval semmi köze a másik infóparkhoz...

2013. ápr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ez persze mindazoknak nyújthat jó lehetőséget, akik elindulnak a kutatói pályán. Ehhez viszont alaposan össze kell szednie magát az adott diáknak, elvégezni a MsC-t, kiemelkedő eredményeket elérni, vagy TDK-zni, szakmai gyakorlatot végezni és nem elsősorban jó kapcsolatot ápolni a professzorokkal. Elég nagy a verseny, mert nálunk pl nagyon sokan kiemelkedően teljesítenek 5-6 egészes súlyozott átlagokkal (persze nem csak ez számít) de a lényeg, hogy igyekezni kell, mert a kiváló diákokat biztosan kapkodják majd a legjobb helyekre.
2013. ápr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

idén felvételizek, megjelöltem másodiknak.. ne úgy gondoljátok h azt se tudom mi az, mert előtte természetesen elmélyedtem benne, csak gondoltam mellékesen megkérdezem, hogy kinek mi a véleménye :)

2013. ápr. 3. 22:44
 7/18 anonim ***** válasza:
Keress rá itt a bionika kulcsszóra, elég sok hasznos leírás van. Amúgy mi az első amit megjelöltél és milyen érettségivel? :) Sok sikert amúgy, hamarosan eljön a nap :)
2013. ápr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
gyógyszerészkar, Szeged :) érettségi még csak most jön, még 1 hónapom van.. :) hát köszönöm szépen :) bioszból és kémiából emeltezek. angol és matek kivételével parázok rendesen mindegyiktől.. :D
2013. ápr. 3. 22:55
 9/18 anonim ***** válasza:

Van onnan egy ismerősöm, nemrég végzett gyógyszerészen. Jó véleménnyel van a szakról, szóval hajrá :)


Kemény dolgotok lesz rendesen, anyám matektanár, és "szórakozásból" megcsinálta a legutóbbi érettségiket, és elég gonosz. Egyre nehezítik csak... Tavaly biosz, kémia emelt rendesen necces volt. Na de ez csak bíztatásnak, addig is tanulgasd :P Van még sok idő :D

2013. ápr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

köszönöm, igyekszem! :)

hát.. jah. nem lesz egyszerű :D matektanárunk megoldatta velünk az összes eddigi közepes érettségit, én is észrevettem h egyre csúnyábbak.. ez van :D

épp ez a bajom, hogy már nincs túl sok időm és van még mit feleleveníteni.. :/ :)

2013. ápr. 3. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!