Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Molekuláris bionika alapszak...

Molekuláris bionika alapszak létezik egyáltalán és ha igen hol?

Figyelt kérdés
A felvi.hu-n néztem és ott azt írja, hogy van alapszak, de amikor rákattintok a képzést indító intézmények fülre, nem hoz ki semmit. Valamint az egyemeknél is csak mesterképzésnek láttam kiírva. Akkor mi az alapszakja? Egyébként jó szak, el lehet vele helyezkedni? Géntechnológiára lehet vele szakosodni?

2013. okt. 18. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden, illetve a PPKE-en is van. Én erről a kettőről tudok, persze lehet, hogy máshol is van.
2013. okt. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Nyíregyházi Fősulin is van.
2013. okt. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Jelenleg a felvin (október 21-én) a keresztfélévvel meghírdetett képzések találhatók. (2014 februárjában indulók).


A képzésnek (7. féléves alapképzésre) 2 MSc-szak épül az Orvosi biotechnológia ill. au Info-Bionika. Ezeket jelenleg csak a Pázmányon (Semmelweis Egyetemmel közös képzés) hírdetik meg.


Molekuláris Bionika BSc-t Pázmány mellett csak Szegeden érhető el.

2013. okt. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 3. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagyis Debrecenben nincs?
2015. jún. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok róla...


Géntechnológia amúgy lehetséges, orvosi biotech msc az ilyesmi, rekombináns technikák stb.


...de arra készülj fel, hogy inkább a bioinformatikai rész az amire igény van, az pedig programozás, data mining stb.

Persze MSc végére simán találhatsz valami témavezetőt más egyetemen/intézményben, akkor ott csórigálhatsz is :)


Engem az optogenetika és a KOKI víruslaborja érdekel, ahol utólag fertőzik be és módosítják a sejteket. Pl idegpályákét. Csak módszertani nincs nagyon az a baj, ők is csak alkalmazzák neurobiológiára.

Jó lenne csinálni egy saját víruslabor startupot és koncentrálni a humán alkalmazásra :) vagy valami érdekes ötlet, távirányítós bombakereső kisegér, amit el lehet adni a hadseregnek :)

2015. jún. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!