Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elvégzem a biomérnök...

Ha elvégzem a biomérnök alapszakot, és utána vagy az infobionikára vagy az orvosi biotechnológiára megyek msc-re, akkor (a kiegészítő tárgyak miatt) lesz olyan tudásom mintha elvégeztem volna a molekuláris bionika alapszakot?

Figyelt kérdés

A 2 fent említett Msc-re feltétel nélkül elfogadják a bionikát, a biomérnökit viszont csak úgy ha teljesítek pár hiányzó tantárgyi feltételt. Szóval ha azokat teljesítem, akkor az olyan mintha "elvégeztem volna" a bionikát (tudásilag kérdezem)?

Nagyon érdekel a bionika, de nem mertem arra jelentkezni, mert annyira új szak (de feltörekvő, csak nem tudom mennyire gyorsan terjed el) hogy úgy gondoltam biomérnök alapképzéssel jobban járok, és szélesebb körben tudok majd elhelyezkedni vele.



2013. jan. 28. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre igen nehéz válaszolni, mivel nemrég végeztek az első bionikus BsC-sek (Pázmány)


Pázmányos bionikáról csak jót tudok mondani, nyugodtan jelentkezhetsz oda... Már csak azért is, mert elég sokrétű. Főleg kutatási szempontból. Nem kell megijedni, a Roska professzorék nagyon profin felépítették SOTE-vel együtt a szakot és mostanra egyre kiforrottabb lesz, folyamatosan évről évre fejlődik az egész. Amúgy úgy tudom BsC-t meg is fogják szüntetni, és minket pl átvesznek 5 éves osztatlan MsC-be. Szóval együtt jó a kettő igazából, és ha Pázmányra akarsz jönni, akkor természetesen jobb az ottani alapokból építkezni.

3 és fél év múlva szerintem bármi lehet még ezen a területen. Másik kérdéshez írtam: SOTE, ELTE, PPKE szövetség jött létre, és közösen építik a Corvin negyednél a bionikai infóparkot. Ez sok embernek fog munkát adni, és bionikus eszközökkel, eHealth stb dolgokkal foglalkozó cégeknek ad majd otthont. Be fog ez indulni, mire mi végzünk...

2013. jan. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Más országokban mennyire van ilyen képzettségű emberre igény? Mert nekem 1 db infópark azért kevésnek tűnik.

A legjobb az lenne ha párhuzamosan tanulhatnám a 2 szakot.

2013. febr. 2. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!