Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnáziumba vagy szakközépbe...

Gimnáziumba vagy szakközépbe menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Szívem szerint gimnáziumot választanám, mert fogorvos szeretnék lenni és hát ott több óraszámban tanítják a természettudományt.Viszont az a baj, hogyha nem kerülnék be utána egyetemre akkor csak érettségim lesz miközben, ha szakközépbe mentem volna már lenne szakmám addigra.Vagy erre van valami megoldás hogyha véletlenül nem kerülnék be az egyetemre akkor utána ne legyek "semmi" nélkül? Elég sokat agyalok mostanában már rajta, mert úgy gondolom, hogy ennek már azért súlya van.Valaki aki tapasztaltabb az légyszíves segítsen.Nagyon tanácstalan vagyok.Érvekkel is támasszátok alá, hogy miért ez vagy az.Köszi előre is.
2013. nov. 12. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Gimnázium. AZÉRT MERT: Innen több az esélyed egyetemre továbbmenni akár más szakra is ha addigra változik az elképzelésed. Ha jól tanulsz semmi probléma nem lehet az egyetem de ha nem vesznek fel akkor gimnáziumi érettségi után is elmehetsz szakközépbe két év alatt pedig szerezhetsz szakmát (ha meg eleve szakközépbe mész akkor csak egy év az érettségi után). Így nem leszel 'semmi' nélkül és azt csinálhatod amit szeretsz. Szóval én a gimit ajánlom de a döntés a e kezedben van.:) Meg szerintem középiskola választáskor azt is figyelembe kell venni, hogy hol melyik suliba lenne ismerősöd, melyikbe könyebb bejárni, itt ajánlanak a szülők satöbbi... persze ezek nem döntő dolgok de egy picit fontosak!!
2013. nov. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Szerintem gimnázium lesz.

2013. nov. 16. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!