Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki diszkalkuliás,...

Ha valaki diszkalkuliás, akkor ennek mik a "következményei"? Olvass lentebb.

Figyelt kérdés

Szóval,annak nem kell matekból érettségiznie.

De,az órára is be kell járnia,vagy nem?Kap jegyet ,vagy nem kap?Esetleg csak bizonyos feladatok alól mentik fel?

Kémiából és fizikából is felmentik,vagy kap valami könnyítést?


Illetve,ha nem kell matekból érettségizni,bármilyen tárgya választhat helyette?

Sokat kérdezek,de ezekkel nem vagyok tisztába.

Köszi előre is.



2013. nov. 20. 19:20
 1/3 A kérdező kommentje:
*tárgyat
2013. nov. 20. 19:20
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

-Igen, matematikából nem kell érettségiznie; helyette nem bármilyen tantárgyat választhat érettségire, hanem bármilyen természettudományos tantárgyat (földrajz, biológia, fizika, kémia, talán az informatika is, ebben nem vagyok biztos), azt persze ne felejtsük el, hogy a diszkalkuliás papír nem zárja ki a matematika-érettségizők sorából; ha úgy ítéli meg, akár abból is érettségizhet.


-Többen is mondták már, hogy a felmentés ellenére be kell járni órára; ez abból a szempontból következetes, hogy iskolaidőben az iskolában kell tartózkodnia a tanulónak, és felügyelet alatt kell lennie! Ha máshogy megoldható, talán nem kell órán megjelennie. Speciel az én volt osztálytársamnak nem kellett bejárnia; hogy ez most a papír miatt volt, vagy azért, mert az igazgató, vagy egy erre felhatalmazott személy engedélyt adott-e, azt nem tudom.


-A felmentett nem kap jegyet, a bizonyítványában azt tüntetik fel, hogy "felmentve". Ebben nem vagyok teljesen biztos, de szerintem ha valaki például fizikából érettségizik, talán kap 30 perc többletet az érettségi megírásához (diszlexiásoknál és diszgráfiásoknál biztosan így van). A többi tantárgynak semmi köze a diszkalkuliához, így azokra nem ad könnyítést.


-Még egy dolog; az ilyen papírral rendelkezők többletpontot kapnak a felsőoktatásba való jelentkezésre.

2013. nov. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszod! :))

Köszönöm ,hogy rászántad az időd és ilyen részletesen válaszoltál.Hasznos volt számomra.Megy a zöld :)

2013. nov. 21. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!