Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Egyetem? (Vélemények...

Debreceni Egyetem? (Vélemények? Tapasztalatok? Lehetőségek? )

Figyelt kérdés

Debreceni Egyetem programtervező informatikus alapképzés

Ha valaki netalán itt tanul ,vagy ismerőse jár ide,vagy ismeri a helyet,tanárokat,oktatás színvonalát,milyenségét.Kérem írjon pár sort.

Mennyire színvonalas ez a szak?

Mennyire nyújt jó alapképzést?

Mennyire jó ez az irány piac kereslet terén? Van rá kereslet? Mennyire lehet belőle megélni ha az ember közben képzi is magát,külön.?

Minden érdekel,amit erről a szakról tudtok.Akár a mesterképzések is.Akár hogy melyik órák a húzósabbak? Mire kell odafigyelni ,szóval tényleg minden .



2013. dec. 7. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, azt kell mondanom, hogy ide előzetes programozói és biztos matematikai alapok nélkül nem érdemes jönni. Ráadásul, ha azt hiszed, hogy itt megtanulsz programozni, tévedsz. A második félévben kezdik el tanítani a C nyelvet (kivéve Bátfai, aki a C++-t "tanítja") (előtte volt egy betekintés Bevezetés az informatikába tárgyból), de a legkomolyabb dolog, amit csináltunk, az az, hogy fájlokat olvastunk és írtunk programból. Harmadik félévben lesz a Magas szintű programozási nyelvek 2, itt Java-t és C#-pot fogsz tanulni (C#-pot csak Kósánál).


Ami azt illeti, a matekot jobban erőltetik. Szóró tárgyak a Kalkulus 1, Bevezetés az informatika logikai alapjaiba (ami valójában matematikai logika), a Magas szintű programozási nyelvek 1 (rengetegen buknak rajta Kósánál, ráadásul a vizsgára a beugró programot papíron kell megírni, szerencsére nekem hibátlan lett).


Ha programozást akarsz tanulni, legelső lépésed legyen valamilyen céghez jelentkezni programozónak. Én a Webiris-nél voltam PHP programozó. Úgyis szükséges 240 óra szakmai gyakorlat, nekem a cég ezt leigazolta.


Érdemes megfogni az ingyenes programozói kurzusokat is. C# tanfolyamot hirdetett meg a Microsoft, ingyenesen, 18 fő részére, 07.08-07.10-ig, minden nap reggel 8-tól este 5-ig. Én itt kaptam meg azt a tudást, amiért eredetileg az egyetemre jöttem. Amit az egyetemen tanítanak, semmire sem elég. Az egyetlen hasznos és érdekes tárgy a HTML-XML volt még első félévben.


Azt tudnod kell, hogy a számítógépes rendszer hihetetlenül el lett cseszve. A legtöbb teremben vékonyklienseken kell dolgozni, amik szerverekre csatlakoznak rá. Vagy 500 vékonykliensre jut vagy 6 szerver kb. Volt, hogy szövegszerkesztést tanultunk volna, és olyan lassú volt, hogy a start menüt 5 percbe került megnyitnia.


És ami a legfontosabb:

Szeptemberben, beiratkozáskor alá fogják veled íratni az ösztöndíjszerződést. Ez azt jelenti, hogy az állam támogat téged a képzési idő másfélszereséig. Ezért cserébe a képzési idő kétszeresét magyar joghatóság alá tartozó cégnél kell ledolgoznod. Ha nem teszed, a képzés teljes költségét ki kell fizetned. Továbbá, beiratkozáskor jogviszonyba kerülsz az egyetemmel is. Azaz, ha nincs meg két félévben a 30 kredited, akkor az ösztöndíjszerződés ellenére átkerülhetsz fizetős képzésre. Továbbá, minden elbukott kredit után fizetned kell, ez ebben a félévben 1.500 Ft volt, 18.000 Ft a felső határ. Csakhogy a HTML-XML nevű tárgyon kívül, ami 2 kredites, minden kötelező tárgyunk 5 kreditet ér. Azaz, ha elbukod pl. a Kalkulus 1-et, fizetsz 7.500 Ft-ot. Ha 3 ötkreditest buksz el, akkor is csak 18.000 Ft-ot kell fizetned. De vigyázz! Ha a Magas szintű programozási nyelvek 1-et elbukod a második félévben, évet veszítesz!!!


Tárgyfelvételnél tudnod kell, hogy a rendszer úgy le tud terhelődni, hogy be sem tudsz jelentkezni a Neptunba, szóval időben be kell lépned. Arról ne is beszéljünk, hogy mindig harc folyik ott, kb. 5 perc alatt már be is telt minden gyakorlati csoport.


Ami a tanórákat illeti: Minden tárgyból (kivéve HTML-XML) külön előadás, külön labor/gyakorlat van. Egy-egy ilyen másfél óra hosszú, azaz órák közt van fél óra szünet. Elméletre nem kötelező bejárnod (kivéve logika, mert ott írják, hogy ki nincs ott), viszont gyakorlatról/laborról csak 3 alkalommal hiányozhatsz, és nem fogadnak el semmilyen orvosi igazolást, kivéve, ha valami komoly műtéted volt stb. Ha megvan a negyedik alkalom, nincs meg az aláírás. Ahhoz ugyanis, hogy egyáltalán vizsgát tehess, teljesítened kell a gyakorlatot, ami a ZH-k sikeres megírásából és a legfeljebb 3 alkalom hiányzásból áll. Egy tárgyból egy évben háromszor vizsgázhatsz, és egyszer javíthatod a ZH-kat, ha nem sikerültek. Azonban, ha egy tárgyat 3-szor veszel fel, vagy 6 sikertelen vizsgát tettél belőle, repülsz az államilag támogatott képzésről.

2013. dec. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Csatlakozok az előttem szólóhoz, ezen a szakon amit sokan oktatásnak csúfolnak, valójában nem létezik, itt nem fogsz tanulni semmit, ami releváns a programozással kapcsolatban. Sokszor a leadott anyag és a zárthelyik kérdései köszönőviszonyban sincsenek. Sokszázezer forinttal meg tudnak rövidíteni ha ide jössz, szóval én személy szerint nem javaslom, inkább menj másik egyetemre.
2015. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal! Én is itt tanulok, programozóként dolgozok, de úgy, hogy nem a DE-IK-en tanultam meg programozni, és jelenleg 0%-át használom az ott tanultaknak! Tehát semmit nem ér, csak lopják a pénzedet, az idődet, és az idegrendszeredet is :( Amúgy sem egy könnyű szakma, de ők vagy megutáltatják Veled, vagy otthagyod! Hallgató gyűlölök, sok az arcra osztályozás, és egyéb finomságok! Hallgass az előttem szólóra, ha programozni akarsz, akkor válassz másik egyetemet!
2016. febr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Erre a szakra akkor akkor menj, ha matematikus akarsz lenni. Most van a 4. Felevem es semmi hasznosat nem tanultan a tomerdek mennyisegu keplet meg bizonyitas mellett. Aki programozni akar tanulni inkabb menjen cégekhez akiknek van tanfolyamuk es utanna 99%ba biztositanak allast vagy tanulj othon meg az is tobbet ér mint ez es ugyan ezt hallotam az elterol is.


Egy DE-PTI halgató.

2018. ápr. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Nos, én most vagyok a második félévemben, és úgy tűnik a színvonal jelentősen nőtt, mivel én máris elég sokat tanultam. Első félévemben c++t tanultunk, és a szinte nullán lévő programozási tudásom jelentősen nőtt ez alatt a félév alatt. A középfokú matek érettségimmel is tudom a matekot, és a tanárok is elég jók, főleg azok akik még hallgatók mesterképzésen. Szerintem remek döntés volt hogy ide jöttem.Csak hogy adjak egy reviewt ebből az évtizedből is.
2021. febr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!