Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak meg hnapra 10...

Hogyan tanuljak meg hnapra 10 oldalt a legrövidebb idő alatt?

Figyelt kérdés
Kinek milyen módszere van erre?
2009. nov. 24. 16:14
 1/7 anonim válasza:
73%

Kezd el tanulni...

Emeled ki a lényeget.

2009. nov. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha most neki ülsz, maximum 8ra végzel... Amúgy egyszer elolvasod az egészet, (közben probalod kiemleni a lenyeget) aztan atfutsz a lenyegen, ha vannak benne összefüggö folyamatok gyrs atnezed, és ennyi.
2009. nov. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
olvasd el 3X és írd ki a címszavakat, és ebből készíts egy jegyzetet
2009. nov. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

elolvasod egyszer figyelmesen

elolvasod még egyszer és a legfontosabb szavakat aláhúzod valami erős színnel pl. piros

elolvasod még egyszer és a nem legfontosabb, de szintén fontosnak tartott szavakat, mondatokat aláhúzod valami kevésbé feltűnő színnel, mint az előbb pl. zöld

elolvasod meg egyszer az egészet, majd megpróbálod elmondani mire emlékszel, ha nem jut eszedbe valami, nézz rá a pirossal vagy zölddel aláhúzott részekre

pihenj fél órát

vedd elő újra és olvasd el megint, megint próbáld elmondani mire emlékszel

pihi

megint előveszed

holnap megint előveszed és átnézed

2009. nov. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

attól függ miaz, illetve hogy egy logikai rész vagy külön álló részek, ezenkívül ha vizuális típus vagy nézd a lapot jegyezd meg mi hol van. és onnan beugrik majd


az elöttem szólókon kívül még annyit, hogy ha nem egy logikai részböl áll akkor részenként is tanulhatod.


sok sikert

2009. nov. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

CSAK 10 oldal?!... 8-o

Az semmi!


1x elolvasom nagyon figyelmesen és közben jegyzetelek, vázlatot írok belőle egy lapra...

Fontos, hogy mindent értsek a szövegből, mert ha valamit nem értek (elég 1 szó is!) akkor nem fogom az egészet megérteni, és amit én nem ÉRTEK, azt megtanulni sem tudom!


Ezután a jegyzetemből átismétlem: mit is olvastam?

Azután a jegyzeteim alapján próbálom magamnak elmondani a tanultak lényegét...

Mikor a jegyzeteim nélkül is el tudom mondani a 10 oldalon leírtak tartalmát, akkor már nincs gond. :D


Na, ez az egész folyamat nálam már elég gyorsan megy.


Fontos hogy MEGÉRTSD, amit olvasol, ne szószerint magolj be olyasmit, amit nem értesz, mert azt nem is tudod megjegyezni!!!


TIPP: ha van a szövegben olyan szó, vagy mondat, amit nem értesz, akkor azt húzd alá és keress rá a lexikonban, értelmező szótárban, stb., mert attól talán az egész szöveget nem fogod megérteni!

2009. nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!:) sikerült és a vizsgám is! Aranyosak vagytok. 8ra tényleg végeztem..amúgy jogtörténet volt:)
2009. nov. 25. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!