Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen felsőoktatási intézmény...

Milyen felsőoktatási intézményekben tanulhatok kriminológiát? Erre lehet szakosodni is? A későbbiekben lehetek-e esetleg így kriminológus?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 19:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Barátnőm jogra jár, és neki van olyan felvehető tantárgya, hogy kriminológia meg kriminalisztika.
2010. jan. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
szerintem a REndőrtisztin is van, vagy a Zrínyin!
2010. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha még érdekel, akkor szívesen leírom, hogyan is működik ez az egész. De feleslegesen nem koptatom az ujjaimat. Ha érdekel, akkor válaszolj.
2011. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, még mindig érdekel, megköszönném, ha leírnád! :) Sajnos nem tudtam privát üzenetet küldeni, remélem azért még figyeled a választ. :)
2011. aug. 11. 11:31
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Azért nem lehet levelet küldeni, mert már sok barom betalált.


Tehát, Kriminológiát csak mesterképzésen lehet tanulni!

A szakképzettség neve: okleveles kriminológus

A jogi és igazgatási képzési területhez tartozik.


Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe a szociológia, szociális munka, szociálpedagógia, társadalmi tanulmányok, a bűnügyi igazgatási, igazságügyi igazgatási, rendészeti igazgatási, a büntetés-végrehajtási nevelő alapképzési szakok és a jogász egységes, osztatlan mesterképzési szak.


Tudni kell, a jogász egységes, osztatlan képzés az már alapból mesterszak (10 félév).


De vannak olyan iskolák, ahol más elvárásoknak kell megfelelni. Itt egy példa:

Pázmány Péter Katolikus Egyetem Ezen belül van egy Deák Ferenc Továbbképző Intézet, amiben ugyan úgy felvehető a Kriminológia mesterképzés.

Viszont a jelentkezési feltételek közt csak ezek az alapképzési szakok felelnek meg:

Jogi és igazgatási képzési terület igazgatási képzési ág bűnügyi igazgatási, illetve rendészeti igazgatási alapképzési szakokon (azok szakirányain), valamint nemzetvédelmi és katonai terület védelmi képzési ág alapképzési szakjain szerzett oklevél és szakképzettség.


Ez úgy néz ki, ha mondjunk a jogászképzést végzed el, akkor végeredményben te egy Kriminalisztikai szakokleveles Jogász leszel.

A kriminológiának is rengeteg ága van ezek közül lehet választani, hogy mire szakosodsz tovább.


Összesen Magyarországon 8 iskolában tudsz (jelen körülmények között) kriminológiai mesterképzést felvenni:

Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar

ELTE Állam- és Jogtudományi kar

Károly Gáspár Református Egyetem -||-

Miskolci Egyetem -||-

Pázmány Péter Katolikus Egyetem -||-

Pécsi Tudományegyetem -||-

Szegedi -||-

Széchenyi István Egyetem, Győr, Deák Ferenc Állam és Jogtudományi Kar



2 forrásból idéztem fel neked, hogy milyen szakokat vesznek fel, azt ajánlom, hogy a legbiztonságosabb azokat megcélozni, amelyek mindkét felsorolásban szerepelnek.


Pár iskola:

Rendőrtiszti főiskola [link]

Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem [link]

Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog és Államtudományi kar [link]

Károly Gáspár Református Egyetem: [link]

ELTE [link]


Ezen kívül félreértés ne essék, a PPKE-JÁK-on (pázmány) Nemzetközi igazgatásit is lehet tanulni szakképzettség neve: Nemzetközi igazgatásszervező (mivel igazgatási szakirány evvel is tudsz a későbbiekben jelentkezni Kriminológiára)


Ahova jelentkezhetsz mint munkaerő evvel a szakképzettséggel:

Állami szervezetek, hivatalok: Legfőbb Ügyészség, Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, Alkotmánybíróság, Legfőbb Bíróság, Belügyminisztérium, Országgyűlés (a pártok rendelkeznek külön kriminológusokkal), Országos Rendőr-Főkapitányság, Nemzeti Adó és Vámhivatal, Országgyűlési Biztos Hivatal, Nemzetbiztonsági Szolgálat, Büntetés és -végrehajtási Szervezet(BVOP).

Szervezetek: Magyar Kriminológiai Társaság, Országos Bűnmegelőzési Bizottság, Kriminológiai Tudományos Diákkör.



Mivel mesterképzésről beszélünk csak 4 félév.

De rettentő nehéz elérni idáig. Bár ha van kitartásod, elhivatottságod, szenvedélyed és képes vagy a 120%-os teljesítésre (ami nem olyan nehéz ha beleszokik az ember) Akkor akár képes is lehetsz rá!


Ha még van kérdésed, nyugodtan írd meg, figyelek és válaszolok(ha tudok)! :D

2011. aug. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 makica válasza:

Szia bár nem én írtam a kérdést de viszont én tőled szeretnék kérdezni!

Ha van érettségim és egyből menni szeretnék a rendőrtiszti főiskolára viszont nem vagyok 162cm hanem 156cm és lány vagyok nincs még semmilyen alapképzésem?

mert eddig mást tanultam attól felvesznek ha nem a bűnügyi szakra mert oda ugye kell a magasság hanem a kriminológiára jelentkeznék lenne esélyem? Mert amúgy az átlagom és az érettségim jól

2011. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 makica válasza:
sikerült kérlek segíts :)
2011. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mint írtam a Kriminológia csak mesterképzésen tanulható! Vannak olyan intézmények, ahol + választható tantárgyként felvehető, de ez általában csak 1-2 félévre szól.

A Rendőrtisztiről pedig annyit, hogy 3 rendőrrel beszéltem pont erről a témáról! Ugyanis én is csak 158 cm vagyok, a 162 helyett. Mindenki azt válaszolta, hogy egy próbát megér! Mivel ha az erőnléti felvételin az elvártak szerint teljesítek nem fognak belekötni pár centibe! Ez pedig valóban reális, hiszen én is láttam már alacsony férfi rendőrt (a férfiaknál magasabb a minimális testmagasság, mint a nőknél), a leglényegesebb a sikeres erőnléti felmérés elvégzése! A Rendőrtiszti Főiskola honlapján elérhető a felvételi követelmény, amiből saját edzéstervet alakíthatsz ki a cél elérésének érdekében.

2011. aug. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! :) Nos előbb a leírt információkból "továbbkutatok", ha még lesz kérdésem, nem leszek rest feltenni! Köszi a lehetőséget!
2011. aug. 20. 01:06
 10/19 anonim válasza:

08-13 23:11


Hogy értetted, hogy Miskolcon lehet kriminológia mesterszakot végezni?? Mert én úgy tudtam, hogy csak az ELTE-n lehet és engem az is nagyon meglepett hogy ez a képzés az idei évben indult először...

2011. szept. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!