Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen felsőoktatási intézmény...

Milyen felsőoktatási intézményekben tanulhatok kriminológiát? Erre lehet szakosodni is? A későbbiekben lehetek-e esetleg így kriminológus?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 19:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
26%
google a barátod! :)
2011. okt. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
Miskolcon nem lehet kriminológiát tanulni. A legjobb és legbiztosabb az ELTE-ÁJK-kriminológia MSc. Rendőrtiszti előtt jobb elvégezni egy Rendőrszakközepet, mert sok alapot kapsz. De különben több köze van a jognak és a kriminológiának egymáshoz, mint a rendőr és kriminológia párosítás, ugyanis jogi viszonylatban jártasak leginkább a kriminológusok. Tapasztalat:) Ha rendőr részről akarsz menni, és érdekel a krimi rész, inkább válaszd a Rendőrtisztin a bűnügyi szakirányt, csak nagyon magas a ponthatár!
2012. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszi (:
2012. febr. 23. 11:20
 14/19 anonim ***** válasza:

Nos erről mi a véleményetek?:

[link]

Most kaptam meg felvi hírlevélben ezt a képzést.Már mégsem csak mesterszakon lehet akkor tanulni kriminológiát?:)

2012. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Az egyik válaszoló pontosan és részletesen leírta .
2012. szept. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
De az a válaszoló, aki pontosan és részletesen leírta, remélem még visszalátogat, mert érdekelne, hogy Pécsen miképp tanítják azt a kriminológiát, ugyanis a PTE-ÁJK-n nem találom sehol meghirdetve ezt mesterképzésként! És örülnék, ha valaki tudna ebben segíteni, hogy akkor Pécs városában semmiképp nem tudok kriminológiát tanulni?
2013. aug. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én írtam azt a nagyon hosszú, kifejtett választ.

Már egyáltalán nem vagyok képben az egésszel kapcsolatban. Sajnos más felé vitt az élet. :(

El telt már 2 év, rengeteg iskola változtatott a tanmenetén, sok szakot nem indítottak el, illetve sok helyen új szakokat vettek fel.

Igazából csak azt tudom ajánlani, hogy a google-be írd be, hogy Kriminológia mesterképzés, vagy kriminalisztika mesterképzés, vagy ami épp eszedbe jut, és az összes lehetőséget ki fogja adni, amit az országban fellelhetsz. Ha nem ad ki pécsi iskolát, akkor valószínűleg nincs Pécsen ilyen képzés.

2013. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Elég régi a kérdés, de azért válaszolnék, hátha valakit érdekel és rábukkan és segítek vele. Kriminológia mesterszak formában csakis az ELTE ÁJK-án van. Ha rákerestek el lehet olvasni, hogy mely szakok számítanak teljes kreditértékűnek. Az hogy bekerülsz-e a szóbeli felvételitől függ leginkább, ahol el kell olvasni a megadott olvasmányokat és a megadott kérdéskörökre az olvasmányok alapján kell válaszolni. Értelemszerűen húzni kell egy kérdést és válaszol és ennyi slussz passz. A felvételi része még egy elbeszélgetés, itt arról kérdezgetnek, h honnan jössz mért akarsz idejönni stb. Személy szerint én ELTE szociológiáról mentem és max pontot kaptam (mint a többi ismerősöm is a szociológiáról). Amúgy nem olyan hű de bonyolult :D
2014. júl. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
Ja és még az előző vagyok, hogy nem nincs se Pécsett se sehol máshol.. a szakirány meg tök más, az azt jelenti, hogy jelentkezel az adott mesterre, ahol ezt szakirányként lehet választani és egy év után (vagy nemtom pontosan) kiválaszthatod h kriminológia vagy milyen szakirányokat találtatok, de az nem ugyanaz mint a mesterképzés, mert akkor mondjuk kriminológiára szakosodott pszichológus, nem pedig kriminológus leszel. Remélem tudtam segíteni és érthető voltam. :)
2014. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!