Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki eltudná nekem ezt...

Valaki eltudná nekem ezt magyarázni vagy tanácsokat tudna adni?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam gimin de mivel jó vagyok matekból gondoltam elmegyek szakközépbe közgazdász szakra és most láttam ,hogy a képzés négy éves és még utána lehet okj-s képzésre az én esetemben pénzügyre menni ,és akkor most mikor kapok szakmát amikor elvégeztem ezt a képzést vagy a négy osztály után ?? És most melyikkel járnék jobban ?? Vagy a négy év után az egyetemmel járnék jobban ? 14/L

2015. máj. 19. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:
A szakközép 9-12. évfolyamán csak szakmai alapozás van. Érettségi után tudod a konkrét szakmát megtanulni általában 1-2 év alatt. Erre, azaz szakma tanulására gimnázium után is lehetőséged van, de a fent említett alapozás nélkül egyrészt nehezebb lehet a szakmai képzés, másrészt hosszabb. Ha általában jó tanuló vagy, és felmerül, hogy esetleg felsőoktatásra mész majd, a gimnáziumot javaslom. Ha érettségi után megsem akrsz főiskolára, egyetemre menni, elmehetsz valamilyen szakképzésre, ahol jellemzően 2 év alatt ingyenesen szakképesítést szerezhetsz. Furcsa, hogy az iskolád nem tájékoztatott ezekről az alapvető tudnivalókról.
2015. máj. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

El tudná magyarázni: 3 szó, az igekötős ige nem az eltud, olyan nincs, hanem az elmagyaráz, közbeékelődik a tudná, így 3 szóba írjuk.

4 év után nem kapsz semmit az érettségin kívül, +1 év alatt lehet szakmát szerezni, az egyetem minőségileg és mellesleg fizetést tekintve is teljesen más, az diplomát ad. A szakközép nem mond ellent annak, hogy utána egyetemre menj.

2015. máj. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!