Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova mehetnék tanúlni ha...

Hova mehetnék tanúlni ha operatőr, vágó esetleg animáció készítő (animátor) szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Érettségi után mindenképpen a médiában szeretnék elhelyezkedni, szívesen lennék tagja egy "stáb"nak. Hol van ilyen iskola? Milyen szakokat ajánlotok?

(am lány vagyok :D)

esetleg olyan is válaszolhatna aki ilyen helyen tanul és megoszthatná a véleméynét.


2010. márc. 17. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

előbb azért tanuld meg leírni helyesen a szavakat. a magyarérettségi pl. egy fontos lépcső ahhoz, h egyetemre járhass.


nos, minden olyan fősulin és egyetemen tanulhatsz ilyesmit, ahol van kommunikáció-és médiatudomány szak. jelenleg én is ezt tanulom.

nem nagyon ismerek női operatőrt amúgy. tudod hány kilós egy rendes DV-kamera??? a vágást nem olyan bonoylult megtanulni, viszont arra is fel kell készülnöd, h eléggé telített a szakma.

2010. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

pár éve volt az Színház és Filmtudományi Egyetemen ilyen szak (én is kacérkodtam vele, operatőr szerettem volna lenni). Persze más főiskolák/egyetemek is hirdetnek kommunikáció szakot vagy médiatudomány szakot.


Annak idején a felvételire kellett vinni fényképsorozatot, esetleg rövidfilmet. Ha a sulinak van iskolaújságja, iskola tv-je, akkor ott is tevékenykedhetnél, vagy keress egy fotószakkört. (Ezek ugyan még nem azok, melyekre te szeretnél járni, de a közelében vannak.)

Sok sikert!

2010. márc. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

OFF Elsőnek: légyszi addig ne oszd az észt a helyesírásról (vagy a gépelés pontosságáról), míg a magyar érettségit egybe írod. Köszi

(Tudod, a kákán is lehet csomót keresni.)

2010. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Egyébként ha nem a felsőoktatásban szeretnél továbbtanulni, vannak ehhez kapcsolódó szakmák. Pl. van mozgóképgyártó elnevezésű okj- s képzés, amire van egy csomó ráépülés, ami érdekelhet téged: [link]

Vagy van animációsfilm- rajzoló szakma is: [link]

2010. márc. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elektronikus ábrázolás szakon van animátor szakirány. BA képzés. Kaposváron és Egerben lehet tanulni.
2010. márc. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2010. márc. 27. 12:50
 7/8 anonim válasza:
Színház-és Filmművészeti főiskola.
2010. aug. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sok női operatőr van, például én is az leszek. Ha iwiw tag vagy, az összetett keresésben kiválasztod a nemet (nő), a foglalkozáshoz beírod hogy operatőr és kihoz egy csómó női operatőrt. Én már próbáltam.


14/L

2010. aug. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!