Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » El vagyok keseredve, mert...

El vagyok keseredve, mert egyre inkább azt hiszem hogy rossz szakot, irányt választottam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kezdjük a gimnáziumi éveknél. Akkoriban a földrajz érdekelt főleg, mellette az informatika és a matek is. Sokat gondolkoztam milyen pályára menjek, s végül a földrajz mellett,döntöttem. Gondoltam később majd geoinformatikára szakosodok, mivel ehhez kell info is, amit szeretek + az informatikában van a jövő. De mostanában kezdek elbizonytalanodni hogy tényleg jól döntöttem-e. Van 2-3 olyan tárgyam amik unalmasak , nehezek, és magolősak.


Elég jó képességem van a dolgok közötti összefüggések átlátására, matekban ezt elég jól hasznosítottam. Viszont most itt föcin kevés ilyen tárgy van, ahol összefüggéseket kell meglátni, inkább magolni kell és ezért nekem unalmas.


Gondolkoztam azon is hogy átmegyek valami infos szakra, de sajnos emeltem nincs infobol, egyetemen meg az ugye kellene. Nem érzem igazán jól magam a jelenlegi helyen, a szaktársaimmal nem jövök ki igazán jól.


Egyszerűen el vagyok keseredve, hogy nem tudom már mit csináljak. Szerintem jó képességű, értelmes ember vagyok, de egyszerűen nem tudom eldönteni mivel foglalkozzak. Később Msc-n geoinformatikára akarok menni, de addig rengeteg olyan dolgot kell megtanulnom amit nem szeretek és nehéz is. (Pl ásvány, kőzettan) Félek , hogy nem lesz kitartásom , pedig még csak elsőéves vagyok. A szüleimmel is beszéltem erről, ők csak támogattak, hogy csináljam tovább becsülettel, és akkor lesz munkám.



2015. nov. 11. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom neked, hogy mindegyik szakon kell több olyan tárgyat is végigszenvedni, amik nem érdekelnek/nem jók/nehezen teljesíthetők/ semmi közük ahhoz, amivel később foglalkozni fogsz. Ezt nem lehet kikerülni.

Én a helyedben a lehető legjobban utánanéznék a geoinformatikának, hogy biztosan tudd, valóban akarod-e ezt a szakirányt, neked való-e a terület, stb., ne érjen meglepetés, ha esetleg odajutsz. Így pozitív megerősítést is kaphatsz, hogy érdemes ezt végigcsinálni, mert utána olyasmit tanulhatsz csak, ami releváns számodra.


Én pszichológiát tanulok, szociálpszichológiával akarok foglalkozni, aminek az összes tárgyát letudtuk az első másfél évben. Azóta szenvedek, mert egy-két olyan szabvál tárgy van, ami érdekel és leköt, a többivel egyszerűen nem akarok foglalkozni. Mégis muszáj.

2015. nov. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Geoinfobol azért képben vagyok nagyjából. Jövő héten lesz előadás, ahol cégek tartanak bemutatókat a geoinformatika felhasználási lehetőségeiről. Azt már nagyon várom. Nem vagyok 100% ig boztos benne hogy ezt,szeretném csinálni, de ez szerintem illik a beállítottságomhoz, képességeimhez, és el is lehet vele helyezkedni
2015. nov. 11. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Na először is annyit mondanék, hogy igaza van az elsőnek, MINDENHOL van egy rakás nehéz tárgy aminek sokszor még köze sincs a szakhoz, vagy ha van is köze, akkor elavult tudást ad át, vagy a legrosszabb, hogy még tudást sem ad át, egyszerűen csak nehéz.

Gazdaságinformatikát tanulok, a kötelező tárgyaim legalább 1/3-ád kikuáznám.


Amúgy meg informatikus szakokhoz nem feltétlenül kell emelt infó érettségit. Tudod mi van emelt infón? Egy minimális programozás, kb 1 hét alatt el lehet sajátítani meg egy rakás szőrözés, sz..rozás, mazsolázás az Excel és Word olyan funkcióival, amiket a való életben ezer felhasználóból 1 használ. Egyetemen nincs szövegszerkesztés, ami Excel van, ahhoz meg bőven elég az a tudás is, ami egy átlagos mai diáknak van, arra lehet már építkezni, sőt ha van egy közép infó érettségid, akkor újat sem fognak mutatni.

2015. dec. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy érdekes kérdés. Én anno egy osztatlan szakot választottam, de már az első félév után ugyanígy éreztem mint te. Mindenki rábeszélt, hogy minden más szak ilyen, és majd később jönnen azok a dolgok is, amiket majd szeretek stb. Soha nem jöttek olyan tárgyak. Csak egyre jobban utáltam. Cserébe viszont mikor már tényleg rájöttem, hogy ez soha nem lesz az én asztalom, mert mindenki azt mondta, hogy eddigre már király lesz, meg hogy fogom szeretni, akkor már 6 félévet bäsztam el az állami féléveimből és tulajdonképpen azzal, hogy vártam a messiást, hogy majd csak jobb lesz már, majd a következő félévben másmilyen tárgyak lesznek, majd az érdekelni fog, majd, hát mindenki azt mondta. De nem lett. Azóta is átkozom magam, hogy hittem a többieknek, és nem hagytam ott a fenébe már az elején és mentem át olyanra, ami jobban érdekelt volna. Lehet, hogy nem lett volna jobb? Hát lehet, de így már sose tudom meg, mert nincs elég félévem arra, hogy a másik osztatlanba belekezdjek, kifizetni soha nem tudnám és nem akarok több milliós diák hitelt a nyakamba.
2015. dec. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!