Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elbizonytalanodtam másodévesen...

Elbizonytalanodtam másodévesen, hogy biztosan jó szakot választottam -e. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szóval ahova járok, az szerintem nem egy nehéz szak.Amikor jelentkeztem, azt gondoltam, hogy milyen jó lesz, az való hozzám és milyen érdekes. De csalódtam. Úgy érzem hogy egy nehezebb, műszaki pálya jobban illett volna hozzám. A 2. évemben járok, 3 éves az egyetem, abbahagyni nem akarom, mert akkor vissza kell fizetnem a tandíjat.

Szóval az bizonytalanít el, hogy a képességeimhez mérten egy jobb, nehezebb szakra is mehettem volna, amivel ráadásul biztosabb az elhelyezkedés is. A jelenlegi végzettségemmel nem tudom mire leszek jó. Nagyobb esélyt látok arra, hogy nem kapok vele jó állást, mint az ellenkezőjére. Bár meg lehet vele kapni állítólag egész jó helyeket, de én erre kevés esélyt látok. Ami miatt rosszul érzem magam néha, az a bizonytalan jövő.

A tanulással nincs gondom, és sosem volt, csak úgy érzem hogy amit tanultam eddig az egyetemen, annak a 80%-a fölösleges hülyeség volt, amiből nem fogok megélni. Azt gondolom, tehetséges, intelligens vagyok, és többnyire szorgalmas is, de úgy érzem ezeket az adottságokat elpazarlom, mert olyan dologba fektetem, aminek kevés értelme van. Egy kétszer nagyon mélyponton vagyok emiatt, szerintem depressziós is voltam néhány ilyen időszakban.



2017. jan. 19. 13:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
#9. 1 évem van vissza, most már biztosan nem hagynám abba. Szüleimnek nem tudnám megmagyarázni, ők támogattak eddig, nem adom fel a vége előtt.
2017. ápr. 26. 22:43
 12/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy milyen szakon vagy?
2017. ápr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
földrajz - Geoinformatika szakirány
2017. ápr. 28. 09:08
 14/15 anonim ***** válasza:
Én azért megnéznék a helyedben 1-1 gazdinfó, vagy műszaki menedzser msc-t olyan helyen, ahol el lehet mélyedni a programozásban, mert ha csak reflexből rávágod, hogy úgysem vesznek fel, azzal nem jutsz soha előre.
2017. ápr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. Próbálkozz meg valami infos szakkal ha már egyszer ezen az irányon indultál el.
2017. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!