Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akárhol csinálhatok érettségi...

Akárhol csinálhatok érettségi szintemelőt? FONTOS

Figyelt kérdés
Bejelentett akóhelyem közelében lehet csak csinálni kijelölt suliban vagy akárhol az országban? FONTOS LENNE MERT NEM OTT TANULOK AHOL LAKOM ÉS NEM AKAROK 1313 km EKET UTAZNI, nem vagyok kolesz-os egyébként, rokonomnál lakok hogy tanuljak de még be sem vagyok ide jelentve. Szoval itt tudok a megyek oktatása hivatalban is jelentkezni és a közelben ismétlő érettségizni vagy muszály fölmennem pestre? és majd ott? KÖSZI. Illetve azt én döntöm el hogy milyen suliba akarok vagy kijelölnek eggyet a tenyerükre ütve?

2017. jan. 20. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Ha emelt érettségit teszel nem te választod hol. Csak középszinten van hogy jelentkezhetsz egy konkrét iskolába és ott írod, emeltnél viszont a lakhely alapján kapsz egy papírt, hogy mikor és hova menj. Ha nem vagy ideiglenesen se bejelntve akkor haza kell menned megírni.
2017. jan. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hiába írod be többször is nagybetűkkel, hogy fontos, attól senki másnak nem lesz fontosabb rajtad kívül, és nem kapsz több választ. Hasznosabb lenne, ha azt írtad volna meg, hogy van-e már érettségi bizonyítványod, mert ettől sok minden függ. Ha van, akkor bármelyik megyei kormányhivatalban jelentkezhetsz, nem muszáJ felmenned Pestre (nagy P). Utána már beosztanak az adott megyében, valószínűleg a megyeszékhelyre, onnantól nem válogathatsz. AZ ismétlő érettségi más, mint a szintemelő.
2017. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze, lehet egy kicsit túlzásba vittem, nyilván nem válaszol senki ha nem akar, meg unjátok ezt a stílust, ezért bocsi. A másik hogy érettségim már van, gondolkoztam mit ismétlőt vagy szintemelőt csináljak, de a szintemelő mellet döntöttem Matekből. Pestre tényleg nem lenne jó fölmenni, remélem a helyi megyeszékhelyben tényleg sikerülnek szerválni egy helyet ahova mehetek, ez akkor most lehetséges?
2017. jan. 20. 21:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy írtam, lehetséges. Bármelyik kormányhivatalban lehet jelentkezni.
2017. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!