Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány fősulit/egyetemet végezhe...

Hány fősulit/egyetemet végezhet el egy ember?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy ha valakinek van kedve más területet tanulmányoznu,pl.egyetem után elmehet fősulira vagy még egy egyetemre?
2008. okt. 10. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, simán, csak az már fizetős. Megvan ugyanis, hogy az állam hány félévet finanszíroz (talán 12, de nem vagyok benne biztos), és ha azt túlléped, akkor csak tandíjas képzésben vehetsz részt.
2008. okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt egy kicsit másképp tudom.

A 12 félév stimmel, tényleg annyit támogat az állam, de úgy tudom, hogy ez csak az első diploma megszerzésére érvényes. Lehet, hogy a doktori képzés is beletartozik a 12-be, de ezt nem tudom.

2008. okt. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az állam egy darab diplomát finanszíroz, félévtől függetlenül. A többi fizetős. tehát annyit végezhet el amennyit ki bír fizetni.
2008. okt. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az 'Egy darab' diploma azért lehet egy főiskolai PLUSZ egy egyetemi is! Ebben a sorrendben, persze.
2008. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tegyünk rendet a fejekben: az 1999/2000 előtt kezdőknek az első diploma ingyenes, függetlenül attól, meddig tart nekik, hogy megszerezzék. A tanulmányaikat 2000/2001 és 2005/2006 között megkezdők annyi félévig járnak ingyen, amennyi a mintatanterv szerint a szak elvégzéséhez kell. Aki 2006/2007-ben és az után kezdte felsőfokú tanulmányait, annak 12 félév ingyenes, ez alatt annyi diplomát szerez, amennyit tud. Egyébként pedig az államilag finanszírozott félévek felhasználása után is lehet folytatni a tanulmányokat költségtérítéses képzésben. Ha felveszik és elvégzi, annyi diplomát szerez, amennyi csak elfér otthon.
2008. okt. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!