Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen orvosi iskola van Pest...

Milyen orvosi iskola van Pest megyében, ahol tovább tudok tanulni fogorvosnak? Milyen eredménnyel juthatok be?

Figyelt kérdés

Üdv!


16 éves vagyok és fogorvosnak szeretnék tovább tanulni. Nyelvi előkészítőre jártam, most fejeztem be középiskolában az első évemet. Kémia,biológia 5-ös fizika 4-es! És középfokú német nyelvvizsga.

Ha év végéig megmaradnak ezek az eredmények, esélyes vagyok rá, hogy bekerüljek orvosi iskolába?

4-es átlag bőven megvan!

Ha ezt tartom és lerakok hozzá egy német felsőfokút, bekerülhetek?Miből kell emelt szintű érettségit tennem? Mit válasszak szabadonválasztottnak?


És hol van Pest megyében olyan iskola, ahol tovább tudok tanulni fogorvosnak?


Köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 14. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

SOTE - FOK


Amúgy nem orvosi iskola, hanem orvosi egyetem, de részletkérdés.

Jó tanács: nem nyelvészeket keresnek, úgyhogy bármennyire is csábító, ne nyelvvizsgákkal akarj bekerülni hanem az alap tantárgyakkal amiket majd javarészt tanulni fogsz. Sokkal több hasznát veszed majd.

Tehát emelt biológia és emelt kémia vagy fizika.

Az esély mindig megvan rá, hogy bekerülj csak maradjon meg a lelkesedésed :)

2010. máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az egész országban 4 darab orvosi egyetem van, ebből egy Budapesten. (Semmelweis Egyetem)

Külön van a fogorvosi kar, arra kell majd jelentkezned (tehát nem először r, és utána továbbmenni fogorvosnak, hanem alapból annak kell tanulni).

A felvételi tárgyak: biológia és fizika/kémia. Az egyikből emelt szintű érettségit kell tenned.

A pontszámítást nézd át felvi.hu-n, nem szeretném most az egészet leírni.

De ha továbbra is maradnak ilyenek a jegyeid, és az érettségid is jól sikerül, akkor persze van esélyed.

2010. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
r=orvosi:D
2010. máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első: Nem tudom mit izél mindenki ezekkel a nyelvvizsgákkal. Miért baj, ha csak egy emelttel kerül be + nyelvvizsgával? Egyetemen úgy is meg kell tanulnia a tárgyakat. Diplomához meg úgy is kell nyelvvizsga, egyetem mellett meg már nincs rá annyi idő.

Tök felesleges mindkettőből emeltet írnia, hiszen nagyobb esélye van, hogy lerontja vele a pontjait...

2010. máj. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

De már van nyelvvizsgája, fölöslegesen gyúr rá még 32 nyelvvizsgára mikor nem fog nyelveket tanulni. Biológiát, kémiát és fizikát fog tanulni és ott semmire sem megy azzal az akárhány nyelvvizsgájával amivel elvette az idejét az alap tantárgyaktól.

Természetesen igazad van, de nem mondtam volna, hogy fölösleges a nyelvvizsga ha már nem lenne neki egy. Pont ennyi kell a diplomához.

2010. máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, de ha van már nyelvvizsgája, akkor 5 pontért kockáztasson emelt szintet? Semmi értelme. Akkor már inkább tegye le a felsőfokút, azzal még elszórakozhat az érettségiig. És akkor meg is lesz a max pluszpontja. De így is csak 5 hiányzik. Ha csinál még egy emeltet, lehet több pontot veszít vele.
2010. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tehát akkor mit is kéne? :)

Emelt szintű biosz, kémia vagy fizika?

És elég a középszintű nyelv?

Egyébként felmentem a felvi.hu-ra de elég bonyolult oldal, még keresgélek egy darabig, mire megtalálom a ponttáblázatot...

2010. máj. 14. 16:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Keresgélj csak:)

Majd ha átböngészted, ki tudod találni mi neked a legjobb/legegyszerűbb megoldás. Az a lényeg, hogy egy emeltszintű érettségi kötelező. (vagy biosz, vagy kémia vagy fizika). Ezt nem tudod megúszni:)

2010. máj. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

30 pontot ér a nyelvvizsga, már 450-es pontrendszerben vagyunk.

És mivel max 80 pont vihető plusz pontszámként így az emelt biosz, kémia/fizika hasznosabb lenne és azokért is 30 plusz pontot kapsz eredménytől függetlenül.

2010. máj. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a 450-es pontrendszer 480-as. A 30 pont pedig egyelőre még 35 a nyelvvizsgárt. Az emeltszintért. Honnan szedted te ezt a 450-es rendszert?
2010. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!