Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy mentőtiszt tud annyit...

Egy mentőtiszt tud annyit mint egy általános orvos vagy oxyológus, traumatológus?

Figyelt kérdés

elvileg fősulin javarészt ugyanazokat a tárgyakat tanulják.

Mentőtiszti után lehet menni mesterképzésre ami "továbbképezne" vagy erősebbé tenné a diplomát?

Manapság mennyire becsülik meg a mentőtiszteket?

Az orvosok mennyire fogadják el őket, nem nézik le?

Sok kérdés, bocsi :-)

Szeretnék eüben dolgozni, az orvosin is gondolkodtam, de nem tudnám végigcsinálni, ugyanis közgazdaságtant is tanulok egy egyetemen.

A mentőtisztit még valószínű elbírnám második szakként:)

Aki tud, válaszoljon légyszi!


2010. jún. 5. 20:26
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Hivatalosan bizony a szakorvos sem kap sokkal többet. Egy idegsebész főorvos még a 150-et sem kapja meg...

A hálapénz már más kérdés...meg az tény, hogy több a mozgástér:)


Kérdező: Bár nem mentőtisztire járok, de szerintem amellett sem igazán lehetne másik szakot csinálni.

Másrészt azt mondod kell az anyagi biztonság...de kettőt egyszerre akkor sem tudod csinálni. Nem lehet olyat, hogy amikor kedved van beállsz mentőzni:) Vagy nem teljesen értem, hogy képzeled el ezt az egészet:)

2010. jún. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Bocsi, még nem olvastam a kommented. De látom kifejtetted, amire tulajdonképp kíváncsi voltam:)
2010. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
0%
Jó sok felesleges pénzed lehet, ha megengedheted magadnak, hogy brahiból megcsinálod ezt is... -.-'
2010. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

utolsónak:

arra gondolom nem gondoltál hogy államilag támogatott vagyok, és nagyvárosban lakom, ahol a suli is ottvan, szóval még kolira meg albérletre sem kell költenem

... és nem áll távol tőlem a kétkezi munka sem...

jegyzeteket fénymásolom, egyetlen egy könyvet vettem meg magamnak 6 ezer ftért, azért mert nemvolt meg a fénymásolóba ...

és nem unalmamban csinálnám meg a mentőtisztit, hanem azért mert ÉRDEKEL ez a terület, és még van lehetőségem addig TANULOK és képzem magam, amennyire tudom ...

Nemértem oltogatni miért kell, és hogy jönnek ide az anyagiak... aki a kérdésre válaszolni nem tud, az ne írjon...

a többieknek köszönöm a választ!

2010. jún. 5. 21:22
 15/36 A kérdező kommentje:

aki válaszolt, és írta hogy mentőtisztire jár, az tudna nekem a gyakorlatokról felvilágosítást adni? :)

pl kórházba is kell tevékenykedni ha jól tudom, vagy a gyakorlatok itt miből állnak? (:

2010. jún. 5. 21:24
 16/36 anonim ***** válasza:
65%

Állami támogatott vagy, de az állam ugyanazon a szinten csak egy diploma megszerzését támogatja. Tehát ha megszerzed a közgazdász alapdiplomát, akkor a mentősért már fizetned kell, hiába maradtak még államilag támogatott féléveid.

Nem oltogatni akarlak, csak megvédeni egy csalódástól. A mentős szak nem második diplomának való.

2010. jún. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, ahogy az utolsó: Az első diploma után, ha nem masterre mész, akkor fizetned kell.
2010. jún. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

értem, és tudom, bocsi hogyha neked álltam.

Tudom hogy az fizetős lenne, de ha szükséges dolgozok keményen, emellett a szüleim is támogatnak, szóval igazából ez nem lényeg most.

2010. jún. 5. 21:31
 19/36 anonim ***** válasza:

És melyik papíroddal szeretnél jobban elhelyezkedni?

Mert a mentőtisztség kemény meló, nincs hétvége, vagy ünnepnap, ha műszak van menni kell. Rengeteg a meló és a fizetés meg nem túl sok (bár senki se keresi agyon magát az eü szférába kivéve aki magándokiként is üzemel).

Mellesleg a mentőtiszti már neked egy második szak lenne ami költségtérítéses, és az se az 2 Ft. Remélem azért ezt is belekalkuláltad a dolgaidba. Én a közgázos papíromat vinném tovább....

2010. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
aki azt írta hogy a mentősök és orvosok kölcsönösen utálják egymást, azt miért írta? miben nyílvánul ez meg? elvileg egymás munkáját kéne segíteniük ...
2010. jún. 5. 21:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!