Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy mentőtiszt tud annyit...

Egy mentőtiszt tud annyit mint egy általános orvos vagy oxyológus, traumatológus?

Figyelt kérdés

elvileg fősulin javarészt ugyanazokat a tárgyakat tanulják.

Mentőtiszti után lehet menni mesterképzésre ami "továbbképezne" vagy erősebbé tenné a diplomát?

Manapság mennyire becsülik meg a mentőtiszteket?

Az orvosok mennyire fogadják el őket, nem nézik le?

Sok kérdés, bocsi :-)

Szeretnék eüben dolgozni, az orvosin is gondolkodtam, de nem tudnám végigcsinálni, ugyanis közgazdaságtant is tanulok egy egyetemen.

A mentőtisztit még valószínű elbírnám második szakként:)

Aki tud, válaszoljon légyszi!


2010. jún. 5. 20:26
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
22%

Jajj kérlek, én nemsokára EU-köztisztviselő leszek, mégpedig több diplomával. Nekem aztán nem fáj, hogy te hányat akarsz megszerezni.

Csak gondoltam leírom, én miket tapasztaltam a mentőtisztivel kapcsolatban (ugyanis a testvérem oda jár).

Hogy nem tudod identifikélni magadat, az a te bajod, sajnállak érte, de eszem ágában sincs beleszólni.

2010. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

engem sajnálni nem kell :) köszi a "hasznos" válaszokat


a többiek ha még írnának pár tapasztalatot, megköszönném (:

2010. jún. 5. 22:06
 33/36 anonim válasza:

bocsi de ez se a kérdéshez kapcsolódik...

miért nézik le a női mentősöket???(én is nő vagyok és mentőtisztire készülök)

2010. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

Fúúúú nagyon rossz ezt a sok hülyeséget olvasni.

28 éves vagyok, lány, van egy közgáz diplomám, utána rájöttem h a sürg.ell. érdekel és másodiknak megcsináltam a mentőtisztit. A diploma megszerzése óta tisztként dolgozom, és nem bánom, h kb fele annyit keresek mint közgazdászként keresnék.

A nőket semmilyen hátrányos megkülönböztetés nem érte a fősulin, az életben viszont kicsit nehezebb , mert nehezebben fogadják el a kollégák, h egy nő a "főnök" a kocsin, el kell nyerni a bizalmukat, ki kell vívni a tiszteletet.

Orvos és mentőtiszt ellentétről pedig annyit, h a mt-ek a helyszínen orvosi feladatokat végez, orvosi diploma nélkül és ez szálka a dr-ok szemében. A mt-ek pedig pont ezért nem szereti az orvosokat mert lenézik, némelyik semmibe veszi őket. Pedig aki a mt-i szakmát űzi, tudna mesélni h az orvosok többsége, főleg az idősebbek, háziorvosok stb. (tisztelet a kivételnek!!!!) mennyire nem értenek az oxyológiához és sokszor egy egyértelmű EKG képet nem képesek felismerni, egy egyszerű betegséget nem képesek diagnosztizálni, ellátni....

2011. aug. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:
Én a mentőtisztire járok.Most vagyok negyedéves. Elég nehezek a tantárgyak,de hát ugye itt mindent kell tudni.Ez hülyeség hogy lányok nem sokan választják, nálunk majdnem minden évfolyamon vagy több vagy ugyanannyi lány van mint fiú( többek közt én is)Az ápolás és betegellátás,nem a mesterképzés,hanem a mentőtiszt szakirány előtt ezt a szakot kell választani,majd ebből nyílik a mentőtiszti, ápolói,szülésznői,gyógytornászi, dietetikai szakirány. Biztosan állítom hogy még egy egyetem mellett nem végezhető.Elmélet plusz gyakorlat és mindenre készen kell állni.még dolgozni is alig lehet mellette. pedig ott nem kell még arra is külön tanulni a mentős képzés mellett.Nagy felelősséggel jár,szóval gyakorlatilag ha nem erre tetted fel az életed már kezdettől akkor mostmár kevés lesz az hogy megmaradt a biosz és kémia tudásod. De te tudod.én azt mondom hogy inkább tökéletesítsd a közgáz tudásod,ha pedig még mindig vonz az eü akkor menj el egy okj s képzésre,mondjuk egy sürgősségis ápolóira.sok sikert.remélem segítettem.
2011. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Egy vidéki mentősnek a főállású munkavégzése az emberélet megmentése. De aki nem végez másodállást, annak családja sincs szerintem. Aki vidéken mentőzik, annak szinte mindenkinek van másodállása, kivéve, ha a partner jól keres. Szóval meglehet csinálni, hogy havi 14-16napban mentőzöl (ide beleértve a hétvégét is) és mondjuk 8-10 munkanapban közgazdászkodsz.
2013. nov. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!