Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 16 éves korig tart a tankötele...

16 éves korig tart a tankötelesség?

Figyelt kérdés
Mindenhol mást és mást olvasok. valahol azt írják addig a napig tart amíg az illető be nem töltii 16 élet évét valahol meg azt h a tanév végéig szól a tankötelezettség. Ha én év közben töltöm be a 16ot és esetleg nem járok be akkor mi lehet? kirúgnak? Valaki leírná nekem a pontos törvényt illetve,hogy mi lesz ha nem járok már be mikor betöltöm a 16ot.

2018. ápr. 9. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

45. § [...] (3) A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló a tizenhatodik életévét betölti. [...]


Ugyanitt olvasható, hogy tankötelezettség alatt az igazolatlan hiányzási küszöb átlépésével pedig a szülők lesznek felelősségre vonva, a tanulói jogviszonyodat nem fogják megszüntetni.


Mindenesetre már nagyon kevés értelmes OKJ szakma indul, amihez még nem követelmény az érettségi, úgyhogy valószínűleg egyébként is hatalmas hibát követnél el.

2018. ápr. 10. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha most töltötted be a 16-ot akkor augusztus 31-ig vagy tanköteles papíron, de gyakorlatilag csak junius 15-ig kell suliba járnod.

Ha nem jársz suliba, mert nem vagy tanköteles akkor a szüleid nem kapják utànad a családi pótlékot.

2018. ápr. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Beszéltem az iskolám igazgatójával. Azt mondta végül addig tart a tankötelezettségem ameddig a 16 életévemet be nem töltöm és 30igazolatlan óra után tanácsolhatnak el.
2018. ápr. 10. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!