Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire megyek egy OKJ tanfolyammal?

Mire megyek egy OKJ tanfolyammal?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!


Elég nagy problémával küzdök. Kérlek Titeket, a kérdésemet próbáljátok minél komolyabban venni, ez nekem rettentően fontos.


Jelenleg egy 9. osztályos nyelvi előkészítő tanfolyamra járok. Az iskola kritikán aluli, kb. semmit nem tanulunk, az osztálytársak elmebetegek, amit eléggé nehezen viselek el, az OFŐ idegileg laibilis, és az én napjaim feszültséggel, és stresszel telik el. Semmihez sincs kedvem.


Egy érdekes döntést hoztam. Tudom, mai világban "mindenki" érettségizik, egyetemre megy, én most szeretném beérni egy szakmunkás bizonyítvánnyal.


Nincs kedvem 6-7 évekig tanulni, félévkor megint kellene felvételizni, az előző se sikerült jól, nincs rá szükségem mégegyszer.


Szóval, térjünk a lényegre: Van egy 8 általános bizonyítványom, elmennék egy OKJ képzésre, lehetőleg 2 évesre, pl. egy bolti eladóira (

[link]

Akkor meglenne nekem a szakmunkás bizonyítványom?

Vagyis, ha nem szeretnék eladó lenne, akkor elmehetnek bárhová, ahol felvesznek szakmunkásokat is? Pl.: AUDI? Nokia?


És ezekhez a képzésekhez feltétlen kell 9-10 évfolyam elvégzése is? 18


Szép kis jövő, ugye? Lehet megbánom, de én így szeretnék cselekedni, felfogom találni magamat, ez biztos, csak az a szakmunkás legyen meg...


KÖSZÖNÖM!


2008. nov. 6. 18:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Ahhoz,hogy igazán használható szakmát és ne csak segédmunkásit szerezz el kellene végezd legalább a 9-10 osztályt. De ha érettségizel még jobb lenne, akkor is mehetsz OKJ-ra. Nem tudom hol laksz, de adok egy honlapcímet ahol vannak tanfolyamok ezek vendéglátósak. Ha érdekel. Nézz körül:

[link]

2008. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

De ezzel elmehetek egy postára dolgozni, csomagokat pakolni, vagy AUDI-ba, nem?


Nekem elég lenne ez is...ugye vinném sokáig a szakmával, általában itt kötnek ki az emberek, szerintem, vagyis az ismerőseim körében


Érettségig, én nem bírnám, sajnos, kb. semmit nem tanulok :)

2008. nov. 6. 19:14
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én postán dolgoztam (míg nem találtam megfelelőbbet) diplomával!

És ott már ha lehet- már pedig van miből- az érettségizettett választják. De elvileg egy szakmunkás is elég (ami általában 9-10. osztály és valami szakma gyakorlattal).

Sajnos nagyobb a munkakereslet mint a kínálat, így a cégek tudnak válogatni, s hát ugyanazért a pénzért felvehet egy elvileg - mert persze sok diplomás között is van hülye- képzettebbet, s agyilag rátermettebbet, akkor mért ne tenné.

Szóval szerintem végy magadon erőt, s a 9-10-et mindenképp, de jó lenne az az érettségi is! Sok hülye is megcsinálta már hidd el!

Tapasztalat: Sajnos az én páromnak sincs érettségije, s ki tudja, valaha részedi-e magát, amúgy műszaki eladó. Egy cégnél dolgozik lassan 10 éves a soron kezdte, aztán már műszakvezető, és csapata van, azonban ha egyszer elküldik, s új melót kell keresni kezdheti előről alacsony fizuval, azonban ha lenne egy végzettsége legalább fizuja nem változna annyira. Pedig pl a gépes dolgokat nagyon vágja, simán tudna egy olyan fősulit csinálni, de érettségi nélkül az sem megy...

Szóval szerintem inkább vegyél most erőt magadon, nyomdd le azt az érettségit, aztán majd meglátod, most még fiatal vagy, később sokkal nehezebb lesz egyéb kötelezettségek mellett.

Kicsit tanulgass, legyen meg a biztos kettes, s még élvezd, hogy diák lehetsz, s a napoddal nem egy cég rendelkezik, mert ám ha úgy kívánja a dolog, néha a postán is plussz órában benn kell maradni, s nem is mindig fizetik ki, azért a sulinak ahogy az órarend van csak vége van....


Szóval hajrá, fontold meg.

Mindenesetre jó pont, hogy már most végig gondolod ezt, már le se szarná, hogy mi lesz, Te legalább átgondolod, hogy jó elég lesz-e úgy.


Minden jót!

2008. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass rám és tanulj tovább. Legalább az érettségit szerezd meg. Szakmát ráérsz utána is tanulni, ha még szükséged lesz rá. Lehet, hogy most még elégségesnek tűnik neked amit leírtál de később ha már családod lesz, akkor kevés lesz. Én szakmunkásképzőt végeztem és 20 évet nyomtam le az építőiparban. Szép lassan tönkrement a térdem, a derekam (35 évesen). Munka mellet szereztem meg estin az érettségit(3 év), elvégeztem egy szoftverüzemeltetői tanfolyamot(1 év)(érettségi nélkül meg sem kaptam volna az OKJ-s bizonyítványt).Viszont a programozóiba beletört a bicskám(1 kidobott év, már öreg vagyok a tanuláshoz). Nem tudhatod, hogy mikor jön egy jól fizető, könnyű állás amit csak az érettségi hiánya miatt nem kaphatsz meg. Hallgass rám és tanulj amíg csak teheted mert utólag behozni sokkal nehezebb. Idősebb korban már nem megy olyan könnyen a fizikai munka mint most és negyvenvalahány évet végighúzni nem könnyű. Ne rontsd el az életed már az elején. Elnézést ha egy kicsit ömlengős voltam de te kértél komoly választ.
2008. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
80%

Azért szerintem egy OKJ-s bizi nem összehasonlitható egy szakmunkással! Már bocsánat mindenkitől, de a szakmunkás mégiscsak 3 évig tanul!!! Az OKJ meg max. 6 hónap!!

Amúgy nem akarlak elkeseriteni,de én pl.bolti eladónak tanultam,de mivel sehova nem vettek fel elmentem leérettségizni!Tudod hogy??? 4-kor kelek /mert a mai napig csak takaritok/utána mentem egy raktárba csomagolni/8-14-ig/ és 14,30-ra suliba! Este 8-ig! Igy teltek a napjaim mig lenem érettségiztem! Na mostmár jobb a helyzet!!! SZÓVAL MUSZÁJ LESZ TANULNI!!!!!!

2008. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Am, érettségi talán...de MAX ÉRETTSÉGI. Semmiféle tanfolyam utána, bőségesen elég nekem. Megpróbálkozok vele lehet, ha nem megy, nehéz lesz, akkor irány a szakmunkás.


Max idegileg tönkremegyek, mert minden egyes napom stresszen telik el, utóbbi pár hétbe 1 nyugodt percem nem volt szerintem...

2008. nov. 6. 21:04
 7/22 A kérdező kommentje:

És úgy megyek valamire, hogy elvégzem ezzel az előkészítővel a 9. évfolyamat, ezután elmegyek egy 10. évfolyamra egy másik iskolába, majd 10. után lelépek, és elmegyek valamilyen OKJ tanfolyamra.


Így már lehet olyan munkahelyeken dolgozni, amit példaként említettem?

2008. nov. 7. 06:34
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon rühellsz tanulni és betöltöd a 16-ot elmehetsz betanított munkásnak valahová szalag mellé 3 műszakba. Ilyen helyekre hogy Audi mondjuk ha addig be nem zárják. (diákként dolgoztam Audi vezeték összeszerelő üzemben normára és tudom miről beszélek, ahhoz amit csináltam nem kellett csak 8 általános)Mit csinál a betanított munkás? Pl nap hosszat vezetékekre húz gumi gyűrűket. Ehhez még érettségi, szakmunkás, szakiskola, és OKJ sem kell. Ahhoz,hogy postán dolgozhass min érettségi kell. De akkor is kelsz hajnal 4 és mész mondjuk leveleket válogatni. Szóval ha valamire is vinni akarod az életben akkor tanulj. mert különben életed végéig műszakozhatsz és végezheted a nehéz vagy könnyű fizikai munkát.


egyébként meséld már el mi ez a zűr a tanulással. Valami úgy látom nem megy? Talán ott a baj,hogy rossz sulit választottál. Az előkészítő az sajna nem biztos,hogy egyenlő a 9 évfolyammal.

2008. nov. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%
Az a baj,hogy a 9.-10.évfolyam csak akkor ér valamit ha elvégzed hozzá a 11.-12.-et is! VAgy a munkahelyen azt mondod,hogy általánosom van ,meg két osztály??? Amúgy hány éves vagy???Mert szakmunkásba sem lehet járni csak egy bizonyos korig! És nem akarlak elkeseriteni,de már az is 5 év!!! Ráadásul ha most nem jársz később fizetni kell érte,amit nem hiszem hogy az AUDInál fogsz megkeresni!!!
2008. nov. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

15 vagyok.


Baj a tanulással nincs, mert kb. 1 szót nem tanultam eddig. Csak egyszerűen unom, és 20 évesen nem a padba szeretnék ülni (és NEM is fogok), hanem egy munkahelyen dolgozni.

2008. nov. 7. 11:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!