Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak még skinheadek?

Vannak még skinheadek?

Figyelt kérdés
Mindig is ámulva néztem őket amikor láttam bandázni néhányat a városban. Sosem tudtam megérteni, mi értelme van. Nem baj, ha valaki jobboldali, vagy szélsőséges, csak ennek a kopasz, katonát játszunk bőrcsizmában dolognak nem láttam sose az értelmét, főleg amikor hajszál vékony gyerekek ilyenek és tettetik, hogy ők az übermenschek. Aztán ők is mindig csak péntek esténként voltak láthatóak a városban, többen együtt kocsmákban. Hétköznap mindig felszívódtak és nyomuk se volt. Egyébként nem Budapestről, hanem egy vidéki "nagyvárosról" van szó. Szóval évről évre mindig egyre kevesebb volt. Van itt olyan, aki ennek a szubkultúrának része vagy része volt valaha? Ti ismertetek ilyen embereket?
2020. szept. 24. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Az igazi skinheadek nem rasszisták.

Egy jó ideje inkább hungaristának hívják magukat,de pl. a mihazánk párt rendezvènyein mindig ott vannak.

Már nem nagyon a "bandázások" idejèt èljük, ezèrt nem látod őket,meg más szubkulturákat sem vonulni,gyülni együtt lenni stb..

2020. szept. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ja értem. Szóval akkor ilyen hungaristák még vannak?


Szóval az elmúlt öt évben ennyi minden változott? Mi történt, hogy már nem látni őket? Feltételezem a legtöbbjük 20 22 éves korára kinövi ezt

2020. szept. 25. 00:12
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Ki is ment kicsit a divatból, a 2000es èvek közepe volt a csúcs ami a hungarizmust illeti,kárpátia meg egy csomó banda vígan megèlt belőlük.A 80as 90es èvekben mèg nyíltan felvállalták náci hitlermániás mivoltukat.

De azèrt sem látni őket sem,mert már mindenki otthon a számítógèp elött,meg a telefont nyomkodva èli ki hovatartozását egy adott szubkultúrához,annak idejèn meg akárhova mentèl akármelyik városban,mindenhol beleszaladtál rocker skin rapper dark punk stb bandákba,jobban az utcákon zajlott a fiatalok èlete.

2020. szept. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Skinheadnek meg punknak lenni mindig a lázadást jelenti, a rendszer ellen amit nem félsz felvállalni. Régen futótűzként terjedt ma már nem nagyon lazadnak a mostani fiatalok, legalábbis nem így. Akiket meg 5-10 éve láttál bandazni, igen kinőtték. Ha nem is a stílust teljesen, de az éjszaka közepén 0 fokban tabisbort iszogatni többiekkel korszakot biztos kinőtték és ezért nem látod már őket.
2020. szept. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem már, köszönöm. Azért persze még jöhetnek válaszok, ha valaki még hozzá tud szólni a dologhoz
2020. szept. 25. 11:24
 6/6 anonim válasza:
100%

Én Zalában tanulok, na ott még vannak és szinte minden hónapban van valami balhé, ami amiatt van, hogy bemennek kocsmába, beszélgetnek és egy már olyan, nem magyar személy, aki kicsit többet ivott, neki áll bunkóskodni velük. Na hát igen, a többi már sejthető. Bár az én ismerőseim közül még egyet se csuktak le gyilkosság maitt, szóval páran még tudják tartani az egészséges határt.

Persze vírus helyzet miatt mostanában nincsenek ilyenek, mert ők is inkább otthon vannak (vagy a felnőttek uyge dolgoznak). Csak legyen tavasszal találkozó, mert rég láttam őket. Nagyon vidámak és kedvesek, és engem, mint gótot, egész jól befogadtak maguk közé.

2021. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!