Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy bizony...

Miert van az, hogy bizony szakmakban dolgozoknak automatikusan jar a borravalo, mig mas -szinten emberekkel foglalkozo szakmaknal- nem jar semmi?

Figyelt kérdés
Honnan szarmazik ez a szokas? Pl. etteremben jar borravalo hiaba, hogy kap a pincer fizetest emellett...masnak sem magasabb a fizetese, megsem kap semmit akarmilyen kedves a vendeggel, klienssel, akarkivel. A munkaja resze, hogy szolgaltatast nyujtson.
2010. aug. 23. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
pl kik nem kapnak borravalót? mondj pár példát!
2010. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy pincér, vagy pizzafutár legközelebb beleköphet a kajádba, ha nem adsz neki :)
2010. aug. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár neki borravaló, ha nem akarsz nem adsz.
2010. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pl. recepcios, bufeben dolgozok (ugyanugy kiszolgalok), nagyon sok mas szolgaltatast nyujto ember. A kerdes azert merult fel, mert az egyik etteremben a pincer megharagudott, mert pici borravalot adtam (100 Ft), pedig legszivesebben semennyit sem adtam volna, mert a kiszolgalas es a kaja olyan rossz volt. Milyen alapon varjak el? Ugyanolyan szakma, mint a tobbi. Mas se lopja a penzt, hogy osztogatni tudja.
2010. aug. 23. 19:00
 5/12 Kokas Lajos ***** válasza:
Kicsit elferdült ez a "hagyomány". Régen tényleg akkor kapott borravalót egy pincér, ha tényleg tett is érte valamit. Nem volt kötelező, kiszolgálta azt a vendéget is aki nem adott borravalót, de aki adott neki annak tényleg sokat kedvezett. A kivételezett embernek járt a legjobb hely a bisztróban, pult alól francia konyak stb. A hiány gazdaság tette "szügségessé", mivel a kurens cikkeket így hálálták meg. Én ma is tartom magam ahoz, hogy borravalót, akkor adok, ha kapok érte valami pluszt. Sokszor jártam már úgy, hogy akartam adni, de a pincérnő finoman jelezte, hogy a jatt is a főnöké, ílyenkor természetesen nem adtam. Vendéglátóban egyébként jobban szeretem meghívni egy italra a személyzetet, mint a borravalót.
2010. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nehogy mar nekem kelljen nokent egy ferfi pincert meghivni egy italra...nem ad o nekem kenyeret, hogy meg neki legyenek elvarasai. Azert van ott, hogy tegye a dolgat. Mindenki dolgozik, megsem koveteledzik a tobbi szakmaban dolgozo, hogy adjanak neki borravalot. Nevetseges.
2010. aug. 23. 19:07
 7/12 Kokas Lajos ***** válasza:
Nem voltam világos. Bocs. Csak akkor adok, ha úgy érzem, hogy kaptam valami pluszt. Engem (siheder férfi koromban)hívott meg nő italra, mikor pincér voltam. Persze nagyon kedves pincér voltam!!! :D :D :D
2010. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

egy pizzafutár ahogy a nevében is van, futárkodik, rohangál ide-.-oda, és egy kis fix pénzt kap amit elvisz a benzin általában. a borravalóból él meg (ha megél), plusz a legtöbb pizzásnál nix szállítási költség.


a pincérnél szintén hasonló, iga ott nem futrkodik, de ő is a borravalóból él meg (elitebb helyeken más)


recepciós, büfés fix rendes bért kap. és általában egy helyben áll.

2010. aug. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy mesélte az angol tanárom hogyha kimész Angliába nyaralni, attól függ h jó vagy rossz lesz-e a nyaralásod, hogy mennyi borravalót adsz a doorman-nak, ha nagyon keveset akkor kikapcsolja az áramod meg ilyenek :S:S
2010. aug. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Valahol meg a borravalót beleszámítják az árba. Ezt így jelzik pl.: +20% TAX

De ez is inkább külföldön.

2010. aug. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!