Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezekről a gondolatokról mi a...

Ezekről a gondolatokról mi a véleményetek, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasstok. 25, fiú vagyok. Kiégtem. Voltam pszihológusnál ős azt mondta megvilágosodtam, vagy annak közelébe kerültem. Voltam pszihiátrián is. Láttam és hallottam ezt azt. És ennek kapcsán felmerült bennem pár gondolat:


Mikor kiégtem megértettem, hogy semmi értelme az életnek. Élünk max 90-évet, talán a jövőben majd többet különböző nano--technologiák révén. De kb ennyit élünk. És? Gyermekkor a TUDATLANSÁG miatt olyan amilyen, jó, már akinél. Aztán jön a tapasztalás. Ami szürke, mókus kerék. Lehet mindig ilyen volt, lehet csak a mi életünkre lett ilyen. Régen talán volt mágikus és mitikus világkép. Azt mondják amiben hiszel az elme olyanná formálja a világot, saját magad számára...

Réggeben volt valamiféle ideám az életről, de rájöttem hogy az is illúzió. Mert ha a valóságot nézzük, akkor tulajdonképpen bérrabszolgák vagyunk, egy pénzrendszerben. eladjuk magunkat. Pénzért cserébe alárendeljük magunkat egy embernek akit főnöknek, képviselőnek, polgármesternek, miniszterelnöknek, régebben fáraónak, királynak, császárnak, nemesnek hívtak. Ma megválaszthatjuk a földesurunk meg a diktátorunk ennyi. (Még az usában is kezdenek kialakulni, vagy már vannak a demokráciában gyökeredző dinasztiák pl: Bush család stb.

Vagyunk egy golyón ami nagyon pici az egész univerzumhoz képest és amit jószerivel alig fogunk elhagyni, a jövőben a sugárzások és a távolság miatt. Ha az ember ebe belegondol átértékeli az életet. Az is aggasztó hogy már 40-50 éve kutatják a földönkivüli civilizációkat de semmi, viszont sokan számolnak be azonosítatlan repülő tárgyakról és most már a pentagon sem tagad. Most akkor mi van? Ennyi légköri jelenség lenne? :)

Próbálom az életet, a történelmet és a vallást valahogyan szépnek látni de nem tudom. Már nem. Véleményem szerint a történelem az emberi psziché működése miatt ismétli magát. Arra jöttem rá hogy a történelemben a vallásokat/ kor stílust nem magasabb entitássok hozták létre, hanem a skizofrénia és különböző téveszmék. Nem azt mondom hogy ezek nem érdekesek vagy szépek, mert szerintem nevezhetjük öket az élet díszleteinek, faragványainak de a gyakorlati tapasztalataim szöges ellentétben állnak ezzekkell. Az imádságok sose teljesülnek. A jók ritkán győznek. Ez az igazság.

Philip K. Dick szentül hitte, hogy krisztus keresztrefeszitése után, 70-ben a második templom lerombolásával megált az idő, kiakadt. Azóta ezt csak vetítik. Hires idézet tőle a "Birodalom sohasem ért véget!" Ezt kifejti egy irásában: arra utal hogy nincs több állam, hanem mind a tökéletessé vált Római Birodalom állama, állam mely alatt nem számít az individum. Lényegében a nyugat a liberalizmusával és kelt az illiberalizmusával ugyan az, a római birodalom nyugati és keleti fele.

Azt is jelenti még ez a mondás, hogy a birodalom ténylegessen sose ért véget, mert az eszme a római világpolgárság többször felbukkan a történelemben lásd USA, EU, Szovjetunió stb.

Gyakorlatilag az a létélményem, hogy ez a geoid forog körbe és mi időt meg történelmet halucinálunk. pedig a történelem nem más mint a káosz lenyomata, ha visszatekintünk. Félelmetes hogy akikről tanul az ember egykoron tényleg éltek. S még félelmetesebb az, hogy az ókori világ is mennynire technológiai civilizáció volt, főleg a Római Birodalom.

Mind emellett nem látom szépnek az életet. A vázát, a mechanizmusát látom, illetve az illúzióit. Pl a naplemente: a viz nem kék, a nap nem megy le csak a föld forog és mi mégis szépnek látjuk. Voltak ilyen elme-rohamaim az egyik ilyen alkalmával azt éreztem, mintha be lennék zárva a testembe. A testem nem én vagyok, belül én egy láng vagy plazmáth vagyok. Tudatába kerültem annak, hogy a testem egy gép. Erről sokan filozofáltak, főleg a felvilágosodás korában.

Úgy gondolom minden vallás egyfajta szoftver ami egy világképet generál a fejben, amitől valamilyennek látjuk a világot. Mert valójában a világ semmilyen. Ez az igazság. Ha van élet a halál után akkor az egész élet egy örökmozgó.

Amíg tartott a történelem- (szerintem már nem) - és voltak korszellemek, addig azok leképződtek épitészetben, festészetben, zenében. Úgy érzem régen volt súlyuk a dolgoknak volt bennük anyag, formatervezettek voltak, sugároztak magukból valami életérzést. Ahogy végigtekintek ezeken azt látom minden egyre szegényesebb és légüresebb lesz. A hellenisztikus városoktól a modern acél-üveg kockákig, egyre könnyebb, fantáziátlan lesz minden. Körübelül úgy ahogy a mechanika és az analógia helyét átveszi a szoftver és az elktronika.

Sokszor azon is gondolkodok, hogy az ember csak azért élt, hogy a számitógép és a mesterséges inteligencia létre jöjjön. Mintha isten megtestesülne. Időelcsúszással. Ijesztő az is hogy a gépek mindig is itt voltak velük és melletünk fejlüdtek. Az evuluciójuk a szemünk elött zajlott. Lásd ókor- Alexandriai Héron gépeit. Valahogy mintha az épitészet, müvészet stb kiüresedése egybefügne az emberek lelkének gondolkodásainak kiüresedésével.


Összegezve nem látom az értelmét az életnek: van jellemfejlődés, változás az egénben. Viszont a társadalom, a történelem ismétli önmagát. Ez ellentmondás. A bolygónk egy halott galaxis peremvidékén van, nem hiszem hogy ha fontosak lennénk itt lenne. Ráadásúl az univerzum is tágúl folyamatosan, növelve a távolságot. S ez a tágulás egy nap szétszakít naprenszereket de még az atomi kötéseket is.


Mi értelme így ennek? - és akkor még exisztenciális dolgokrol nem is beszéltem, társadalmi kérdésekről, morális válsúáról. Jövőkép hiányáról.


Lehet hogy a világ maga egy szingularitás? lehet hogy a lét értelmetlen és nem szabadna léteznie? Sőt ha van isten, neki szabadna e léteznie- belelátni mindenki fejébe példáúl.



2021. jún. 24. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Menj ki a szabadba futni, olvass valami könyvet ami szórakoztató, tanuld meg kirakni a rubik kockát, vagy mit tudom én, csinálj bármit ami lefoglalja annyira a gondolataidat, hogy ne tudj ilyen kontraproduktív hülyeségeken rugózni...
2021. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2021. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nos.


Ezek nem "gondolatok", Kérdező. Ez egy tendenciózusan szűrt, felelősséget elhárító+kreatívtalan+proaktivitást nélkülöző sztereotípiagyűjtemény.


Nem valószínű, hogy a pszichológus azt mondta volna, hogy megközelítetted a megvilágosodást. Az utóbbi fogalom nem szerepel a szótárukban, ez egy metafizikia-vallási műszó egy spec. tudatállapotra. A tudadállapot peremfeltételeinek sem felel meg az írásod, nemhogy magasabb tudatállapotokra utaló jelek lennének benne.


A butácska történelmi párhuzamjaida nem kívánok reagálni.


Javaslom, tanulmányoz Tringer és Beck kognitív torzításokról szóló műveit, és a gondolkodási torzítások listáját. Ha 4-nél több pontban magadra ismersz (lesz az hat is), keress egy másik pszichológust. Ne azt, amelyiket az első bekezdésben említettél! Az hazudott neked.


Ajánlom a békaperpektíva kifejezés tanulmányozást! A kifejezés azt jelenti, hogy ha valaki békaként él, mundjuk egy kútban, akkor azt hiszi, hogy a gyűrűk határolta világ, benne vízzel stb, nos ez az egész világ. Holott nem az. Csak számára az. Nem extapolálhatod kicsi és kellemetlen világod tapasztalatait a nagy egészre! Félrevezeted magad. Az, hogy te bérrabszolgának érzed magad, megszűnt (a te értelmezésedben) a történelem, kiüresedett a művészet etc etc, csak a te szubjektív valóságod. Oktondiság lenne univerzálisnak, kötelező érvényűnek felfogni a te véleményedet.


Nem megfelelő kifejezés az, hogy nem látod az élet értelmét, Kérdező. Az adekvát kifejezés az lenne, hogy te a saját kis életednek nem adsz értelmet.


Miért nem?

2021. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egészen egoista az írásod. Szimbolikát nélkülöző, miszticizmusra képtelen egyénnek tűnsz. És szerintem unalmasnak is. Talán pszihopata vagy, nem tudom. És az is látszik az írásodon, hogy kompenzálsz a tudományoskodó szakkifejezésekkel. Továbbá érezhető az is hogy nem a valóságot látod, élsz a kis buborékodban és komolyabb dolgod nem volt az életben mint esetleg egy diploma megszerzése. Szerintem kezdő pszichiáter / pszichológus lehetsz, de valami diplomás díszpinty az biztos. Voltam pszichiátrián 2x is, magán és csőporterápián. Sehol ismétlem sehol még csak nem is érzékeltették hogy más merre tapogatózzak. Tuti nem volt soha transzcendens élményed, soha nem láttál a dolgok mögé, nem gondolkoztál elvontan hanem a bal agyféltekéddel bemagoltál pár tudományos szöveget és visszaöklendezed. Szerintem írásod alapján még ateista is vagy, és jól elleledzel az egódban, hogy te mekkora egy tudományos ember vagy.
2021. jún. 24. 14:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem én vagyok akinek válaszoltál, de szerintem te fordítva tartod azt a bizonyos puskát.

Te kérdeztél minket, nem minket nem érdekel hogy te kiből milyen zseb-pszichomókus pofilt állítasz fel. :D

2021. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

12:28-as vagyok


Sajnálom, hogy ilyen tükröt tartok eléd. Mondanám neked, hogy minden jót kívánok a továbbaikban neked, de hasztalan: a megkezdett utadon nagyon sok szenvedés vár még rád. Azért próbálkozz csak, okosodj, meg minden, hátha megmondja neked valaki, merre tapogatózz -ha már magad nem tudsz mit kezdeni az életeddel.

2021. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért válaszoltok, ha megengeded?
2021. jún. 24. 14:41
 8/11 A kérdező kommentje:

De nem érted! Arról írtam ezt a regény, hogy nincs értelme semminek mert az emberi élet síkján is véget ér az élet és kozmikus szinten is szétesik ez az egész. Persze ehhez is korlátolt vagy felfogni. Élsz a kis buborékodba építed a karriered meg itt megmondó embert játszol.


Most is megint csak azt tudod mondani, hogy te csakis te tudod a tutit. Ez egoizmus. Egoista vagy mert még el sem gondolkodtál azon amit írtam. Ebből is látszik hogy csak magolásra vagy jó. A hozzád hasonló embernek kár filozófiát és művészetet, költészetet fogyasztania mert nem tudod értelmezi. Talán azért mert pszichopata vagy. Gondolkozz el ezen. Hidd el te fogsz nagyot csattani, nem én. Én már túl vagyok rajta.

2021. jún. 24. 14:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszolók!


Ne "bántsátok" a kérdezőt, ti is voltatok ilyen magabiztos fiatalok. Életkori sajátosság a nihilizmussal párosuló önbizalom. Abban az életszakaszban van, amikor már sokat tud (de nem látja be, hogy még nem eleget). El fog múlni.


Kedves Kérdező!


Nyugi, kinövöd. Lesz ez jobb is.

2021. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Balogh Vajk ***** válasza:
-Gondolkodtál volna el ezen, mielőtt először felsírtál, most nem kellene szóvá tenni, mennyire fontos az első benyomás. xD
2021. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!