Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova fordulhatok a problémámma...

Hova fordulhatok a problémámmal? Sok a gyerek az óvodánkban pedig elvileg nem is lehetne felvenni annyit, amennyi jár hozzánk? Ki bírálhatja felül ezt? Kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés
Az ovi épülete két szintes mi vagyunk a földszinten régen bölcsödeként funkcionált,emiatt nem is járt régen ide csak 15 gyerek. Az emeleten lévő csoportszobák 2 normál méretűek 30 gyerek maximum elfér.Viszont hozzánk egyfolytába vesz fel gyerekeket a főnökünk mindig hivatkozik másra.Holott nem adottak a tárgyi feltételek.Kihez fordulhatnánk hogy vizsgálják meg szakemberek,hogy a egy gyerekre milyen nagyságú rész juthat a terembe és hányat vehetne fel ezekbe a kis csoportszobákba?
2010. szept. 8. 21:01
 1/5 anonim válasza:
34%
látom unatkozol
2010. szept. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves első hozzászóló!Sorry ez nem vicc de szerintem aki itt unatkozik az nem én vagyok hanem TE ha nem tudsz értelmes dologot írni a kérdéshez kímélj meg kérlek!!!És ez a többi hasonló embernek is szól.
2010. szept. 8. 21:30
 3/5 anonim válasza:

Azt hiszem, megvan határozva, hogy egy csoportba hány gyereket vehetnek fel max. Hozzánk 25 gyerek jár egy csoportbs, de év közben volt már 28 is.

Sztem önkormányzatnál kell bejelenteni valahol, ha gond van.

2010. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kokas Lajos ***** válasza:
Az ovoda vezetőd, azt az utat választotta az ovoda fejlesztéséhez, hogy kész tények elé állítja az önkormányzatot. Feéduzzazsztja a létszámot (mivel fejkvótában van meghatározva az üzemeltetési költség, már is több bevételt teremtett), és ha bejön az ötlete, akkor az önkormányzat hozzá fejleszti az óvodát a létszámhoz, ha nem jön be amire gondolt, akkor lesz egy zsúfolt, nevelésre alkalmatlan gyerekmegörző. Ha úgy látjátok, hogy a magas létszám a minőségi gyermek nevelés kárára megy mindenképpen jelezzétek a jegyző felé a problémát. Ez nem árulás. Sajnos sok vezető esik ebbe a hibába (lásd a felhígult, szinvonalát vesztett felsőoktatást) és ha nincs megfelelő kolektiva mögötte, vagy nem ismeri fel időben a hibáját, könnyen katasztrófát okozhat. A gyerekek nem láthatják kárát, semmilyen taktikázásnak sem!
2010. szept. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne ha minden vezető köztük a miénk is így gondolkodna.De sajnos ilyen téren nagyon fafej.Nem tudom, hogy meg merjük-e lépni ezt mert nem könnyű ha kiderül kitudja mi lesz és azzal fog jönni ha mégsem tudja meg, hogy mi voltunk, hogy azt akarjuk hogy lecsökkenjen a gyerek nem lesz akkor munkánk:S köszi a tanácsot.
2010. szept. 9. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!