Ki az a Nergal?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 11:20
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
100%
Nergal a mítoszok és a legendák szerint, az egyik legnagyobb hatalmú démon az alvilágban, tulajdonképpen ő a sötétség ura. Eredetileg Nap-isten volt, de saját magán kívül egy másik istent sem tisztelt meg és ezenkívül rengeteg káoszt és zűrzavart okozott az ősvilágban. Ez miatt lett később ő az Alvilág istene. De ezek után még inkább fellázadt a többi isten ellen, hogy elérje célját, és pedig azt hogy ő legyen a főisten és a világ ura egyben. Nagy pusztításokat és kegyetlenségeket vitt véghez, az istenek és a halandók kárára egyaránt. Ezért elvették tőle az "Isten" titulust és száműzték az alvilág területére az örök időkig. De Nergal ezt nem hagyta annyiban, avval torolja meg kiközösítését, hogy minden 200 évben egyszer feljön a Föld felszínére és 100 embert levisz a föld mélyére, akik 100 év szenvedés után szörnyű kínhalállal pusztulnak.
2010. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
Egyébként a Behemoth blackened-death metal együttes frontembere, vokálosa és gitárosa is.
2010. szept. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, mindkettőt. Egy 19. században íródott könyvben olvastam ezt a nevet, gondolom ott nem a zenész Nergal-ra célozhattak. :D


Egyébként ez a sötétség ura Nergal elég gyengén torolja meg sérelmeit, ha már 200 évente csak egyszer visz el 100 embert. XD Jöhetne sűrűbben is, szívesen megnézném, persze csak messziről. XD

2010. szept. 24. 18:05
 4/43 anonim válasza:
Én is megnézném a Sötétség Ura Nergal-t, de csak ha nem lennék benne a 100 kiválasztott-ban. Biztos vonzó és szexi alak ez a Nergal. XD
2010. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Hát ha már ő volt a Nap-isten, akkor csak jóképű lehet!


Jaj, még majd beleszeretek Nergal-ba...mikor lesz a legközelebbi 200. évforduló amikor feljön?? XD Ja, és melyik helyen szokása feljönni a föld felszínére?? Vagy mindig máshol?? Remélem nem messze onnan ahol lakok, majd elmegyek üdvözölni. :D :D :D

2010. szept. 25. 17:16
 6/43 anonim válasza:
Le lehet pattanni róla. Nergal az én pasim! XD
2010. szept. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:

A többnejűség hive vagyok.

Üdv Nergal.

2010. szept. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Szia!! Te lennél Nergal?? Jaj de jó hogy itt vagy velünk! :D
2010. szept. 27. 16:18
 9/43 anonim válasza:
100%
Én úgy tudtam hogy az Alvilágban nincs internet hálózat. XD
2010. szept. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

Az alvilágban van internet. :D Baal épp most tölt le egy sorozatot. :D


És hány évesek vagytok? :D Mert a 16-22 éves lányok jelenleg az esetem. :D


Üdv Nergal.

2010. szept. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!