Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A zsidók szokták járni boltba?...

A zsidók szokták járni boltba? Vagy szoktak vonatozni?

Figyelt kérdés
Nem emlékszem, hogy láttam volna zsidókat pl Tescoban, Aldiban stb, se vonaton. De a utcákon se nagyon látok őket. Sem az ortodoxokat, se kippásokat.

2022. nov. 16. 09:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

OK, így már érthető.

Ha erre vagy kíváncsi, menj be a Dohány utca - Síp utca - Wesellényi utca - Kazinczy u.- Madách tér mögötti részre, rengeteget láthatsz.

2022. nov. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Dohány utcáról és környékéről tudok, hogy ott vannak, de én a boltokról és a tömegközlekedésre értem, hogy ott nem látom őket. Nyilván megint nem a
2022. nov. 16. 14:39
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Èszak-Londonban láttam őket rendszeresen mindenhol előfordulnak termèszetesen.Metrón, buszon,parkban üldögélni,mindent amit màs ember is csinàl. egyedül supermarketekben látni ritkán őket, mivel sok kóserbolt van a környèken, arra nincs szüksègük
2022. nov. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mint már írták, a zsidók is (ortodox vagy sem) mindent csinálnak, amit más normalis emberek.

Ortodoxokat, kaftánosokat Bp-en valóban nem igazán látsz boltban, mert a kóser boltban vásárolnak. Az is #11 által írt környéken van.

Más: vannak pajeszosok, de ezt ma már sokan a fülük mögé tekerve hordják, így nem látszik. De sok ortodox is teljesen civilben jár, a nem ortodoxok még inkább és õk pajeszt sem hordanak, szóval a ruháról egyáltalán nem biztos.

2022. nov. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, elég nyilvánvaló, hogy az orthodoxok nem vásárolnak "tréfli" cuccot normál élelmiszerboltban. Ahogy a 14-es is írja, kóser boltba mennek.
2022. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!