Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szokás, vagy "elvárás"...

Miért szokás, vagy "elvárás" hogy esküvőn min. a fogyasztásod árát add ajándékba a párnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első körben leszögezném, hogy én is ha megyek esküvőre, szoktam pénzt adni, de nem is azzal a célzattal hogy ezt a "kajám miatt", hanem mint a párnak nászajándéknak, elindulónak.

Kicsit kutakodtam neten mert egy nagyon jó barátnőmnek lesz az esküvője, hogy mennyi is lenne a reális az annyi, és sok helyen írják mondják, hogy a minimum annyit illik amennyit fogyasztottál ételt.

Igazából csak nem értem hogy ez az egész honnan jön..a párommal beszéltük ezt ha nekünk lesz esküvőnk tökre nem lenne ez elvárás,

mármint aki vendég- az elvet nem értettem sose hogy miért illene annyit adni amennyit fogyasztott? Nem az ételre is "vendég" vagy?

Tehát ha pl. szervezek a párommal esküvőt, akkor az a mi döntésünk, mi számolunk azzal hogy erre költséget áldozunk, és akiket meghívunk, vendégek, azok az ételre is a vendégeink- azért hívjuk hogy a nagy napunkat megosszuk velük, nem azért hogy visszatérítsék a költségeket.

Ti hogy gondoljátok?

Mert pl én nem érzem fairnek ha más házasodik, akkor szinte elvárás hogy te fizesd meg az ételt, és rajtad legyen a stressz hogy ciki ha nem adsz annyit .. egybéként nem fukarkodok, mi is adunk bőven fedezve a fogyasztást, de nekünk szállást is fizetnek, és azt viszont már szerintem nem fedezi az összeg amit adunk..de emiatt is rosszul kell magunkat érezni? Meg az ország túlsó felében lesz az benzin pénz is, + még egyéb ajándék. Pl. egy ismerősöm egyszer a párjával azért nem tudott menni nyaralni, mert 4 esküvőre is hivatalosak voltak a nyárra, amire minden pénzük elment. Ti hogy vélekedtek minderről? (persze szerintem is illik pénzt adni, csak azt mondom hogy rossz az a nyomás, hogy el van várva hogy a fogyasztásod stb...)


2023. ápr. 10. 13:18
 1/3 A kérdező kommentje:
meg egyik ismerősöm mondta hogy szerinte az alap ha megnézed hogy hol rendezik az esküvőt, megnézed mik az árak, és úgy adsz.. de nem értem, hiszen az ifjú pár akar esküvőt (nem a vendégeik), ő döntésük, ők számolnak vele hogy ez bizony költség, és miért a násznéptől, a vendégseregtől van elvárva hogy térüljön meg? miért alakult ez így ki?
2023. ápr. 10. 13:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem a helytől teszem ezt függővé és hogy a párnak vajon mennyibe került a hacacáréjuk...

Hanem akik fontosak, közelebb állnak hozzám, azoknak nagyobb értékben adok ajándékot vagy több pénzt, akik még távolabbiak, nekik kevesebbet.

A legjobb barátomnak többet adok, ha csak egy kis vacsora van, mint pl kollégának akkor is ha kastélyban tartja..

2023. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nettó hlyeség! Aki meghív, az állja a cehhet! Sosem volt ilyen, hogy mennyit kell adni, vagy állni a saját kajámat! Szép is volna! Számítasz persze a menyasszonytáncra, de arra építeni nem lehet. Nekünk pl az esküvőnk 2009-ben kijött 95 főre 304ezer forintra, hat fogásos kajával, meg üdítővel (a piát mindenki magának vette, azt nem álltuk). Menyasszonytáncból összejött 1,6 millió, akkoriban az nem volt olyan rossz pénz. Ma azért szégyen, ha menyasszonytánc megáll 5 millió alatt.
2023. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!