Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 160 centis, normál testalkatú...

160 centis, normál testalkatú nőként szerintetek le tudnèk benzines fűkaszával kaszálni egy kb 3000m2-es telket?

Figyelt kérdés
Kicsit félek tőle, de muszáj lenne lekaszálni a füvet… fűkaszálással kapcsolatos tapasztalatok is érdekelnének: mire figyeljek, stb.
2023. jún. 9. 10:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%

10/10 az akkus se túl sokáig! Max egy óra...

Kedves kérdező! Szintén nőként, hamarosan neki látok, még sose csináltam, úgyhogy hajrá nekünk! Max nem megy elsőre vagy tudom is én. 🙂

2023. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%

Akkus vs benzines.


Akkusat válaszd. Minden tekintetben jobb. Nincs dzsuva, nincs benzinpénz, nincs üvőltő zaj, ja meg a súllya max 60%a a benzines verzióknak.


Akkus a a kettes fokozaton olyan 2 óráig bírhatja, de attól függ hogy haszbálod, milyen füvet vágsz.


Valamint nem kell tartani a fűkaszát. Az miért ír, akinek a kezébe még sose volt?? Ráfekteted a fűre és jobbra balra forogszx lépekedsz amerre akarsz, a damil által a lepattanás miatt a gép nem válladon lévő részének akár 100%a is tartva van.


2 aksival működik, a töltő 2 aksit tőlt egyszerre és kb 45 perc kell hogy feltőltsd.

3000 m^2 attól függ hogy csinálod. Tapasztalat hiányában kéne majd fél-1 óra mire belejössz, de összesen napi pár órával egy héten belül simán végzel.

Főleg ha felrakod hármasra és túrod neki pofátlanul.


Nagyon tanácsot nem tudok adni. Tapasztald ki, talán annyit hogy ha büntetés miatt csinálod, akkor nem kell precíznej, részletesnek lenni.

2023. jún. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 NTBS ***** válasza:
43%
Szerintem le tudod vágni.
2023. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Ha nem szőke vagy sikerülnie kellene...
2023. jún. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

Használtam akkus fűkaszát igen. Vannak előnyei és hátrányai, mint mindennek. Előnye, hogy halkabb, nem büdös, nem kell benzinkútra járni kannával, bekeverni a benzint olajjal, berántani a gépet, kevésbé rezeg, nem zsibbad utána a kezed órákig stb.

Az akkust viszont töltögetni kell és ha folyamatosan akarsz haladni, akkor általában 3 szett akkumulátor kell és 2 töltő, mert az akku lassabban töltődik fel, mint ahogyan lemeríted azt ami a gépen van. Szóval kettő töltődik, egy meg a gépen van használatban, akkor lehet vele folyamatosan vágni. De így, hogy 3 szett akksi és 2 töltő kell az amúgy sem olcsó gép mellé, nagyjából dupla ára van, mint a benzinesnek. Példának tudom hozni a Stihl FS120-at ami egy 1,1 LE-s benzines, a legolcsóbb gép ami már merevtengelyes (kb. 175 eFt) összevetve mondjuk egy Makita DUR369-cel 3 szett akkumulátorral és 2 db töltővel (ez valójában 6 db akkumulátor, mert 2 megy bele egyszerre a gépbe és 2 db dupla töltő, hogy egyszerre 4 db akku tudjon töltődni) kb. 300-320 eFt.

Ha nem gond kifizetni egy drágább akkust, akkor simán élhető, ha viszont cél hogy olcsóbban jöjjön ki az ember, akkor a Stihltől is olcsóbban vannak kínai benzines gépek, amik ugyan igénylik a törődést, de azok is sokáig működnek.

2023. jún. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Az előző vagyok. Az akkus árában vannak sokkal erősebb gépek, amikkel gyorsabban lehet haladni. Azért 3000 m2 már nagy terület ahhoz, hogy lassan haladjon vele az ember, mert akkor egy hétig fogja nyírni. Itt van egy Husqarna vs. Stihl összehasonlítás: [link]
2023. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nőként ma kiprobáltam, igaz akksissal, nem nagy területen de azóta is 'remeg' a kezem. Hát... Elismerésem Nektek, kedves férfiak! 👋
2023. jún. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%
Vállhevederen lógott a gép? A fűszegélynyírókat kell kézben tartani, az tényleg megterhelő férfiként is ha sokáig kell tartani, manőverezni a gépet. A fűkaszák vállhevederre akaszthatók (hevederből is van jobb és rosszabb is ártól függően) és úgy közel sem olyan megterhelő. Persze egy nagy teljesítményű gép általában nehezebb is, ami azért húzza a válladat mintha a 3 éves gyereked a nyakadban ülne :-)
2023. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem volt hevederen, legközelebb biztosan úgy csinálom! De tapasztalat szerzésnek elsőre nem volt rossz. :)
2023. jún. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
60%
Simán. 90 éves mamik vidéken kézzel kaszálnak, sarlóznak, max egy kicsit izomlázad lesz.
2023. jún. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!