Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az "alapműveltség" csak egy...

Az "alapműveltség" csak egy kifogás a hasznosíthatlan tudásra?

Figyelt kérdés

Azt, hogy valami alapműveltség, legtöbbször olyan tanároktól hallottam, akik humán, vagy más, a legtöbb ember számára gyakorlatban hasznosíthatatlan tantárgyakat tanítottak. Érdekes módon pl. aki pénzügyeket vagy hasonló, valójában hasznos tudást adott át, nem volt szüksége arra, hogy azzal takarózzon, hogy "X író élete és művei, vagy a Német-Római birodalom története" márpedig alapműveltség.


Valójában ez állhat e mögött, hogy meg kell valahogy ideologizálni maguknak, hogy nem haszontalan, amit tanítanak? Vagy csak én értem félre a dolgokat és valóban fontos, hogy random költők életrajzát tanulgassuk?


Szerintetek mi az alapműveltség?



2023. aug. 23. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Mindenekelőtt meg kell tanulnod tanulni, és szükséges összeszedned egy minimális tudást.

Ez kell ahhoz, hogy egyáltalán legyen esélyed okosnak és tájékozottnak lenni.

Hogy aztán ezt később mire és mennyire tudod majd használni, az más kérdés.

De ha nem csinálsz ilyet, akkor tuti, hogy buta maradsz.

2023. aug. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy a tanár részéről teljesen mindegy, hogy te mit gondolsz az adott tantárgyról, róla vagy bármiről. Ott van az anyag neki azt KELL leadni és neked azt KELL megtanulnod.


Nem egyszer hallottam egyébként tanároktól, hogy nagyon mást tanítanának és másként mert ennek semmi értelme. Tehát ők is tudják adott esetben, hogy nincs értelme. Persze van az is amikor a diák nem látja egyenlőre, hogy mi értelme és az is amikor a diákok egy részének van csak értelme megtanulni az adott dolgot mert például egyetemen majd kelleni fog.


Aztán szerintem amiket alapműveltségnek szoktak nevezni azok nem feltétlen rossz dolgok csak nem így kéne leadni és nem így kéne számon kérni. A töménytelen mennyiségű adat bemagolásának nem sok haszna van DE ez is szükséges sok esetben például egyetemen.

2023. aug. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akik már specializált szakmabeli tárgyakat okatnak, azok nyilván nem fognak a tárgyuk kapcsán alapműveltségre hivatkozni, hiszen az már nem az. Ettől még pl egy matematika, történelem, alapszintű természettudományos ismeretek nem válnak kevésbé alapismeretté.
2023. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Aki a történelmet elfelejtette, az nagyon sokat nem ért a politikából.

Aki az irodalmat nem szereti, az nem olvas, így elesik a szókincs bővítésének legnagyobb lehetőségétől, így nehezebben, kevésbé választékosan fejezi ki magát. Amitől nem néznek ki belőle egy művelt embert.

Alapműveltségre azért van szükség, mert a feltétlenül szükséges tudáson túl közös alapot ad a szakmáknak, és segít eldönteni, hogy mi érdekel.

2023. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
A "hasznosítható" tudás csak egy kifejezés a műveletlenségre.
2023. aug. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Inkább a szakbarbárság szokott ilyenkor előjönni.

Minden tudás hasznos, csak a helyzettől függ, hogy éppen mennyire. De ez változhat.

2023. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!