Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Híres írnok, vagy Dokumentumké...

Híres írnok, vagy Dokumentumkészítő, mítoszokban, nagyhatású művekben? Tudtok ilyesmit?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy programon, ami segít majd a munkánkba. Lényegében dokumentumok összerakását fogja elvégezni, így nem kell manuálisan cisnálni. Egyébként nem vagyok programozó, szóval ezért is kaland ez nekem.


De szeretem elnevezni a projektjeimet.


A cucc ugye dokumentumokat fog készíteni, szóval kéne egy olyan név akár a Bibliából, görög/kelta/skandináv vagy akármiylne mitológiából, ókori történelemből, istenek közül, vagy végső soron alapműnek minősülő (lehetőleg fantasy) nemzetközi irodalomból, amire ráillik, hogy doksikat csinált, vagy írt.


Olyasmire gondolok, mint hogy a Holdat megcélzó űrprogram az Artemis projekt a Hold istene után..

..vagy a CIA katonai hírszerző mesterséges intelligenciája a Palanthir a Gyűrűk Ura mindentlátó kövei után..

..vagy ahogy a DART űrszonda iker leányműholdjai, Luke és Leia, DARTh Vader ikergyermekei után.


Ha konkrét személy, karakter vagy tárgy nem jut eszetekbe lehet valamiféle kultúrális jelenség is. nekem pl eddig a Sola Scriptum jutott eszembe, ami ugye protestánséknál a "csak az írás" mondat volt - utalva arra, hogy mindenféle adalék nélkül pusztán a Bibliára alapozzák a vallásukat - merthát ez a cucc is csak az írásra jó... de azért ez kicsit gagyi, ennél valmai job bkéne:D


Nem baj ha nem elsöprően elképesztő az ötlet, ez egy brainstorming, ami eszetekbe jut írjátok le, megy érte a zöld!:)



2023. szept. 29. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Flavius

[link]

2023. szept. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kadmos

Az irás görög istene.

2023. szept. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Úúúú jók, jóóók, köszi, ment a zöld!


Ha van még ötlet jöhet még, van még idő a névadó ceremóniáig:D

2023. szept. 30. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!