Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Minden városban szokás hajnal...

Minden városban szokás hajnal 6-kor üvöltetni a harangokat?

Figyelt kérdés
De nem csak úgy diszkréten hogy a hívők épp csak meghallják, hanem úgy istenesen félreverve hogy senki ne alhasson.

2023. okt. 2. 22:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%

A harangot nem üvöltetik, hanem kongatják, ha még nem mondták volna.

A harang több száz éve ott van. Költözz el, ha nem tetszik.

2023. okt. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
1-esnek, haver, ha valaki nem akkor megy munkába? Mivan amikor estére megy, akkor ne aludj te se mert én se fogok? Hülye logika. Mellesleg nem kongatják mindenhol 6-kor kérdező.
2023. okt. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Sőt még itt Ausztriában is kongatják. Pont a templom mellett van a lakásom, de megszoktam már, nem veszem észre.
2023. okt. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
9%
Hát ebben a nagyon keresztény országban azért harangoznak hogy kelj fel. Ilyenkor miért nem imádkoztok akkor? Vagy mentek a templomba? Na?
2023. okt. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Kedves 1-es: nem mindenki a gyártósorig jutott, hogy 6-kor már induljon a műszak, ne haragudj.
2023. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#2: „A harang több száz éve ott van.”


Ez pont nem érv, mert ezen az alapon akkor a nyílvános akasztásokat is meghagyhatták volna, hiszen igény az volt rá évszázadokon át...

Több száz éve még volt értelme a hajnali harangozásnak, mára viszont okafogyottá vált, bőven elég lenne csak délben, esetleg este is harangozni, meg persze esküvők, körmenetek stb alkalmával. De ja, ahogy a 3-as is írja, ezek szerint vannak városok/falvak ahol ez ügyben számolnak a lakosság véleményével.

2023. okt. 3. 10:38
 7/23 anonim ***** válasza:
59%

7# Persze, mindenki hozzád igazodjon.

Legközelebb meg majd vasút mellé költözöl, aztán ne menjen hajnalban a vonat?


"a nyílvános akasztásokat is meghagyhatták volna, hiszen igény az volt rá évszázadokon át..."


Szerintem igény az most is lenne.

2023. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 6-os, teljesen igazad van. Aki sarki döneresnél dolgozik, az 10 előtt szinte sehol sem kezd.


De ha az én példámat nézzük, kötetlen munkaidővel, kombinált HO + bejárással is normál esetben 6 körül kelek, hogy a reggeli csúcs előtt beérjek. Ha meg otthon maradok akkor 7-kor kelek, de 6-tól úgyis ébren vagyok, hisz a bioritmus beáll egy időre rendszeres életnél.

2023. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos nem döneres vagyok, hanem közgazdász és 8-ra járok. Egyébiránt 5:40-kor kelek, más okból kifolyólag.


Ha 6-kor kelsz, az nem egyenlő azzal, hogy 6-kor már munkában kéne lenni, nem "dögleni".

2023. okt. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%

10 látod, akkor téged sem zavarna, ha 20 perce fent vagy, és harangoznak, a lényeg ez volt.


Egyébként nem egyes voltam. Csak azt akartam mondani, hogy nem csak gyárban lehet dolgozni 6-kor. Jó példa az egyik barátom is, aki maszekban vállakozásban pékárut terít, ő más 3-kor úton van.

2023. okt. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!