Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy képes a magyar ember...

Hogy képes a magyar ember ennyire gyűlölni hazáját? Miért nem veszi figyelembe a valódi értékeket? (A tájak, a nyelv, a szatirisztikus magyar életnézete és szatirisztikus humora stb.)

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, politikai nézettől és beállítottságtól függetlenül írom kérdésem. Szerintem sincs messze minden rendben se a gazdasággal, se a kormánnyal. Sok ember életét nehezebbé, rosszabbik esetben élhetettlenné tette sajnos. Viszont én személy szerint nem tudom meggyűlölni ezért a hazámat, maximum a vezetőséget (ami egyébként teljesen érthető). Tisztában vagyok azzal is, hogy megélhetőségünk és mindennapi életünk is függ az ország vezetésétől és gazdaságától, ámbár mégis úgy gondolom ettől teljesen függetlenül, hogy gyönyörű helyen élünk, csodálatos, változatos és kifejező nyelvvel, és azért valljuk be, akármilyen hátrányos helyzetben van kishazánk gazdaságilag, nem ez fogja meghatározni hogy hegyeink, domjaink hogy zöldülnek, domborulnak, nem ez fogja elrontani nyelvünk különlegességét. Képes vagyok többek között ezen felsorolt okok miatt hazaszeretetet táplálni kishazánk iránt. Nem O.V.-t, és nem is a kormányt kell szeretni, hanem az országodat, a hazádat.

Ám mégis azt veszem legtöbbször észre, hogy sokan gyűlölik Mo.-t, ócsárolják, figyelmen kívűl hagyva a fentebb említetteket. Szerintem ti is több negatívumot hallotok otthonunkról, mint pozitívumot.

Véleményem szerint túlsagosan elvakítja polgártársainkat a vezetőségünk döntéseinek gyűlőlete, miközben szerintem mégsem élünk olyan helyen, ami ennyi gyűlöletet érdemel kizárólag a kormányunk baklövései miatt. Nektek mi a véleményetek? Ennyire meg lehet gyűlőlni ezt az országot kizárólag a "fejesek" ballépései miatt?



2023. okt. 4. 18:01
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%
Ezekért sajnos nem adnak semmit a boltban:-(
2023. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt hiába szépek a természeti értékek, hiába más a magyar nyelv, ez nem elég semmire.

Másrészt, ha valaki kritizál valamit az országon, az nem annyit jelent, hogy gyülöli, hanem hogy reálisan látja.

Emellett a magyar nép általános hozzáállása egymáshoz, másokhoz igen negatív, aki nem csak itt él, az látja a különbségeket, és tudja, mennyivel pozitívabb más hozzáállású emberek között élni, akik nem lehúzzák, hanem segítik egymást.

A nyelv esetén meg, az rendben van, hogy a magyar más, mint a többi európai nyelv, de az nem igaz, hogy sokkal kifejezöbb azoknál, ezt csak azok az embere állítják, akik a többi nyelvet egyáltalán nem vagy csak nagyon minimális szinten beszélik.

2023. okt. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
39%
Nem hallottam volna még, hogy bárki gyűlölné.
2023. okt. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
72%
A "haza" egy társadalmi koncepció, ugyanúgy nem hordoz sokaknak értéket vagy mélyebb jelentést, mint a vallás vagy a házasság. Nem csak Magyarországon. Ezen hiába vergődsz, attól még így marad.
2023. okt. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
87%
" a szatirisztikus magyar életnézete" erröl bövebben, pontosabban valamit?
2023. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
75%

"Ám mégis azt veszem legtöbbször észre, hogy sokan gyűlölik Mo.-t, ócsárolják, figyelmen kívűl hagyva a fentebb említetteket. Szerintem ti is több negatívumot hallotok otthonunkról, mint pozitívumot."


Ne mosd össze a hazát a jelenlegi kormányzattal!

2023. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
8%

Nem kellene magad túl nagyra tartani, szerintem egy negatív ember vagy te is, kérdező.

Véleményburokban élsz, amiről te azt képzeled, a többség véleménye.

Közben csak a balliberális agymosás áldozata vagy te is.

Tudod, ti voltatok, akik a népszavazás után is arra ébredtek, másnap megdöbbenve, hogy nem ti nyertetek.

Pedig a 444 mást mondott.

Paff...

2023. okt. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
65%
7es, hát na, és addig a nem lesz változás míg a jelenlegi kormány tud csalni a választásokon... bár egyre kevesebb értelmiségi ember maradt a z országban, úgyhogy lassan már csalni se kell. A híveiket nem is engedném külföldre költzöni, ezt szavazták, ezt akarták, egyék is meg.
2023. okt. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudok olyanról, aki utálná, a kormányt kritizálják, többnyire jogosan. Te keversz itt dolgokat.


"Tudod, ti voltatok, akik a népszavazás után is arra ébredtek, másnap megdöbbenve, hogy nem ti nyertetek."

Melyik népszavazásról beszélünk? Mivel az utolsó páron senki nem nyert, tekintve hogy érvénytelen volt, annyira senkit nem érdekelt a kormány nyivákolása.


"Közben csak a balliberális agymosás áldozata vagy te is."

Nehezen lehet valami áldozata, ami nem létezik.

Itt jelenleg az egyetlen oldal, aki agymosást hajt végre, az a fidesz.

2023. okt. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
79%

Hogy mit lehet félreérteni, összemosni, többen vázolták előttem. Egy másik aspektus: választékosan kifejezni magát az tudja, aki megfelelő mennyiségű tudást gyűjtött be. Sajnos ez itt és most nemcsak az adott szemmélytől függ, hanem attól a társadalmi környezettől, amiben él. Az más kérdés, ez a környezet mennyiben tehet erről. Az biztosan állítható, hogy tehet. Talán nem túl sokat, de ez sem látszik. Attól, hogy például elítéljük a kormány hatalmas lopásait, csalását, nem kell magunknak ezt kis tételben sem követni. Sokkal inkább fellépni kell ellene, aminek igen csekély nyomát látom, és az a társadalom hibája. Amit szeretnünk kéne, de adott minőségi igény mellett ez nagyon nehéz.

Élesen ketté kell választani a tájat, természeti környezetet és az itt élő embert. A környezet olyan amilyen, ha csúnya, azt elszenvedte, nem okozta. Az ember viszont amit mutat, tudatosan teszi akkor is, ha éppen nem gondol rá.

2023. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!