Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A legjobb barátom (aki egy...

A legjobb barátom (aki egy fiú) manapság elég érdekesen viselkedik, szerintetek mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Nos arról van szó, hogy jövőre Pestre szeretnék költözni, tanulás és önállósodás céljából. Azonban ahhoz, hogy ez sikerüljön el kellene mennem magántanárhoz, hogy felkészítsen az érettségire ami nem 2 forintba kerül, sajna. Megbeszéltem a barátommal, hogy keresünk munkát, és legalább hétvégente dolgozunk, hogy ki tudjam fizetni a tanárt. Ő azonban csak terel, hogy most nem tud eljönni velem, nem ér rá, éppen közbejött valami. Minden napra kitalál valamit és ez megy hetek óta. Ráadásul azt mondja, hogy ebből úgyse lesz semmi, mert nincs elég pénzem, hogy eltartsam magam Pesten. Már annyiszor mondta, hogy úgyse fog sikerülni, hogy teljesen elment a kedvem az egésztől. Nagyon fáj, hogy pont a legjobb barátomra nem számíthatok. Szerintetek miért csinálja ezt?
2010. okt. 18. 13:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Szerintem vagy azért csinálja, mert neki semmi kedve ahhoz, amit Te szeretnél, vagy azért, mert ESETLEG szerelmes beléd, és nem akar távolra kerülni tőled.

Kérdezz rá konkrétan, és mondd meg neki, hogy neked ez milyen rosszul esik, hogy csak kifogásokat gyárt ahelyett, hogy megmondaná a valós okokat.

Én ezt tenném.

2010. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Mert nem akarja elszúrni azzal a fiatalságát, hogy agyon dolgozza magát a megélhetésért, fognia kell a pénzt és csomó felelősség ráhárul. A másik, hogy a legjobb barátodnak mégis miért kéne azért dolgoznia, hogy a TE tanárodat kitudjátok fizetni? Milyen jogon várod el tőle? Ettől én is besokallnék.

Abban meg igaza van, hogy tartalék nélkül nem fogsz boldogulni egyedül, ha nincs semmi szülői támogatásod.

2010. okt. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
szerintem a haverodnak egyszerűen büdös a munka, nincs kedve dolgozni hétvégén. gondolom hétközben tanul vagy valami, és akkor nem akarja elb*szni a hétvégéjét a munkával. sztem erről van szó, keress mást akivel eltudnál menni dolgozni.
2010. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy tényleg szerelmes beléd,vagy pedig egyàltalàn nem akar segiteni neked.Próbàld meg nélküle intézni a dolgaidat.
2010. okt. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Már bocs, de én sem mennék el dolgozni csak azért, mert a barátocskámnak szüksége van pénzre és egyedül nincs kedve dolgozni. Ha nekem kell, akkor elmegyek, de még ilyen hülyeséget? Milyen jogon várod el tőle, hogy ő is dolgozzon, mikor neked kell?
2010. okt. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Amúgy neki is szüksége van a pénzre, mindig mondja, hogy szívesen dolgozna velem. Ő nem tanul és az anyja sűrűn szokta szekálni emiatt.
2010. okt. 18. 13:43
 7/17 anonim válasza:

Valóban, minek várod el helyette, hogy ő dolgozzon azért a pénzért, amit te költesz el???


Másrészt a magántanárok olyan pofátlanul pénzéhesek, hogy nem biztos, hogy megéri velük foglalkozni. Azt javaslom, hogy töltsd le az összes korábbi érettségit az internetről innen:


[link]

2010. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Magántanárra van szükséged az érettségire való felkészüléshez? Vicc:D
2010. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Előző vagyok.

Ja és persze oldd meg őket A-tól Z-ig, és csak miután megoldottad nézd meg a megoldásokat.

Az sikeres érettségihez sok rutin és gyakorlás kell, legjobban pedig korábbi vizsgákon lehet gyakorolni. :)

2010. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Már leírtam egyszer!Emelt szintű érettségit szeretnék matekból azért kell a tanár.
2010. okt. 18. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!