Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A legjobb barátom (aki egy...

A legjobb barátom (aki egy fiú) manapság elég érdekesen viselkedik, szerintetek mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Nos arról van szó, hogy jövőre Pestre szeretnék költözni, tanulás és önállósodás céljából. Azonban ahhoz, hogy ez sikerüljön el kellene mennem magántanárhoz, hogy felkészítsen az érettségire ami nem 2 forintba kerül, sajna. Megbeszéltem a barátommal, hogy keresünk munkát, és legalább hétvégente dolgozunk, hogy ki tudjam fizetni a tanárt. Ő azonban csak terel, hogy most nem tud eljönni velem, nem ér rá, éppen közbejött valami. Minden napra kitalál valamit és ez megy hetek óta. Ráadásul azt mondja, hogy ebből úgyse lesz semmi, mert nincs elég pénzem, hogy eltartsam magam Pesten. Már annyiszor mondta, hogy úgyse fog sikerülni, hogy teljesen elment a kedvem az egésztől. Nagyon fáj, hogy pont a legjobb barátomra nem számíthatok. Szerintetek miért csinálja ezt?
2010. okt. 18. 13:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt szintű érettségihez nem tanár kell, hanem tanulás. Olcsóbb, gyorsabb, hatékonyabb és melózni se kell. A tanártól nem leszel okosabb, a munka elveszi az idődet, mikor akarsz tanulni? A tanár nem teszi bele a tudást a fejedbe, csak megmutatja, mit kell önállóan megtanulnod. Erre az iskolai szaktanár is kiválóan alkalmas.


De ha mégis ragaszkodsz az elképzelésedhez, legalább másra ne akard ráerőszakolni. A barát attól barát, hogy tiszteletben tartja, hogy a másik nem akar valamit.

Ha a te barátod tényleg dolgozni akar, majd intézi magának. Te a saját dolgoddal törődj.

2010. okt. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%

Hogy szerintem mitévő legyél? Ne várj a barátodra. Menj el egyedül dolgozni, ha kell a pénz a magántanárra. Miért várnál rá? Nem igazán értem :(

Nem az egy jóbarátság ismérve, hogy együtt dolgoztok, ha ő nem akar menni, hát ne menjen! Te miért függsz tőle?

2010. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Amúgy igaza van a barátodnak, ha olyan életképtelen vagy, hogy rá vársz, hogy dolgozni elmenj, mert nélküle nem mégy, akkor mi a fenét akarsz kezdeni magadban Pesten?
2010. okt. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
En meg azt nem ertem, hogy miert varod el tole, hogy dolgozzon, es neked adja a penzt??
2010. okt. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nekem ő azt mondta régen, hogy szívesen jönne velem dolgozni,mert mint már mondtam nem tanul, 22 éves, az szüleivel él és muszáj havonta adnia az anyukájának x összeget.

Így arra gondoltunk, hogy akkor megyünk együtt, mert ezzel mindketten jól járunk.

Nem akarom én ezt az egészet ráerőltetni, csak furcsállom, hogy kezdetben még ő is lelkes volt most meg épp ellenkezőleg...:S

2010. okt. 18. 14:07
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez csak az én magán véleményem. De szerintem szerelmes beléd, és azért nem akar veled menni dolgozni, mert akkor lesz pénzed, és elmész Pestre. Hiányozni fogsz neki. De ha jó barátok vagytok, akkor az a legtisztább, ha megkérdezed tőle. Amúgy hol laktok, nagyon távol Pesttől? Mert ha nem akkor hétvégente akár meg is látogathatjátok egymást.
2010. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
250 km-re lakunk Pesttől. Szóval ha én felköltöznék, akkor csak havonta 1-szer tudnánk találkozni. :(
2010. okt. 18. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!