Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a helyzet Moszkvában és...

Mi a helyzet Moszkvában és Szentpéterváron? Melyik európaiasabb/liberálisabb? Mennyire gazdag/szegény helyek?

Figyelt kérdés
Olcsóbb vagy drágább helyek Budapesthez képest? Élet körülmények hol jobbak, Moszkvában vagy Szentpéterváron csak gazdasági téren? A rendőrség/hatóságok hol erőszakosabbak a 2 város közül? Melyik a biztonságosabb? Mennyire liberális helyek? Elméletben Oroszországhoz képest eléggé de pl Budapesthez képest? Nyugati turisták számára biztonságos volt a háború előtt? (Tudom ott fizikailag nincs háború de most, hogy Putyin még nagyobb diktatúrát vezetett be gondolom durva a helyzet) Alapvetően mi a legdurvábv dolog amit Moszkva/Szentpétervár rossz környékein láthatsz ha eltévedsz? (Úgy értem ha nem támadnak meg, de amivel nagy eséllyel szembe találkozhatnál) A viszonylag jól keresők (de nem gazdagok vagy nagyon jómódúak) tényleg hasonlóan élet színvonalon élnek anyagilag mint a Nyugat-Európaiak? Ezeken a helyeken milyenek az emberek? Sokkal kultúráltabbak mint máshol Oroszországban? Negatívumok/pozitívumok? Ti képesek lennétek ott élni?

2023. okt. 31. 11:50
A kérdező szavazást indított:
Moszkva liberálisabb és Európaiasabb.
Szentpétervár liberálisabb és Európaiasabb.
4 szavazat
 1/1 anonim válasza:
Szia. A háború nyilván befolyásolja az értékrendemet, de ha ettől eltekintenénk, én Moszkvára szavaznék. Instán és Tik-tokon követek egy Moszkvában élő hölgyet (családjával lakik ott). Konkrétan szinte semmi jele, hogy háború lenne, tök normális körülmények között, minden is van, akár termékekről, akár szórakozásról legyen szó. A megélhetés jóval olcsóbb, mint a nyugati országokban vagy nálunk. Mivel az árak jóval olcsóbbak (albérlet is), így jobb körülmények között, nagyobb lakásokban, házakban élnek az emberek, emiatt a kényelmük is nagyobb. Nekem nagyon tetszik a moszkvai élet, csak hát a háború......
nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!