Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől skinhead valaki?

Mitől skinhead valaki?

Figyelt kérdés
Puszta kiváncsiságból, attól skinhead valaki hogy acélbetkós bakancs terepnadrág, bomber, meg kopasz és utálja a cigányokat, vagy van valami más is a háttérbe? Nem családi szituáció, nevelés, elhanyagolás és hasonló dolgokra gondolok hanem manapság van e kultúrája, csoportokba vannak, vagy egyedül vagy van e különösebb oka a fajgyűlöleten kívül.
2023. nov. 3. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A skinhead egy szubkultúra meghatározott zenékkel, öltözködéssel, világlátással.

A nacionalizmus egy politikai irányzat. A fajgyűlölet -a többi gyűlölethez hasonlóan- pedig egy érzelem.

A skinhead szubkultúrának eleinte nem sok köze volt a faji kérdésekhez, a kezdetekkor volt jónéhány fekete skinhead is, valamint skát (a jamaicai reggae gyorsabb, punkosabb verziója) is hallgattak.


De gondolom, téged nem egy random angliai szubkultúra gyökerei érdekelnek, hanem inkább a mai magyar valóság, meg a c*gányellenesség.

Ennek ezerféle oka lehet. A gyerek eltanulhatja a szüleitől, vagy akár lázadásból, vagy keménykedésből is lehet rasszista, de az is megeshet, hogy a kisebbség azon rétegével találkozott, akik tettek róla, hogy a magyarok ne szeressék őket (belekötöttek, megtámadták, kirabolták), vagy az interneten olvasott utána, hogy milyenek is tudnak lenni a mi derék "rejtett erőforrásaink".

2023. nov. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A felsorolt cuccok másoknak is tetszenek, szóval nem a külsőségektől lesz valaki az, hanem az ideológiától, ami a korábbi válasz elég szépen és összeszedetten leírt. Én nem szeretem a szélsőségeket, de el tudom fogadni, hogy valakinek a személyes tapasztalata is közrejátszik abban, hogy ilyen irányok felé mozdul el. Engem az is érdekelne, hogy lettek az eredetiből olyanná, mint amilyen most a többség.
nov. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2.!

"hogy lettek az eredetiből olyanná, mint amilyen most a többség."

Ezzel a skinheadekre gondoltál? Már Angliában kezdődtek a gondok.

Ugye ez a szubkultúra eredetileg munkásosztály-beli fiatalokból állt (eredetileg a bakancs sem divatból volt a lábukon, kellett valami, ami a melóban tartja a bokát, és az orrvédelem sem volt hátrány). Anglia elárasztotta a gyárait "olcsó munkaerővel" (bevándorlókkal). Eleinte ez volt a fő probléma, hogy a bevándorlók kitúrták a helyieket a melóhelyről.

Annyira tele lett a hócipőjük a munkájukat elorzó "vendégekkel", hogy már nem csak a gyárakat szerették volna "visszafoglalni", hanem a környéküket, Angliát, vagy akár egész Európát is.

Amit egy bizonyos szinten meg is tudok érteni. Ott élsz egy adott országban, az őseid is ott éltek. Dolgoznál, próbálnál megélni, erre bezsúpolnak oda egy halom jött-ment idegent (akik esetenként meg sem próbálnak beilleszkedni, emberi normák szerint élni), téged pedig fenéken billentenek. Se munka, se pénz, mehetsz a híd alá csövesnek.

nov. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

12:35


Igen, valami ilyesmire gondoltam. Amúgy nyilván és sajnos sok előítéletre rászolgáltak sokan, de az általánosítás nem mindig jó, noha megértem. Ettől függetlenül az eredeti mentalitást is megértem, de azt nem, hogy így a kettő között hogy lehet "jogfolytonosság", magyarán ugyanazzal a névvel illetett szubkultúra.

nov. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!