Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gázak a népies dolgok a...

Miért gázak a népies dolgok a fiatalok körében? (Nyilván nem a néptáncosokra gondolok :D)

Figyelt kérdés
Tini vagyok, de engem pl nagyon érdekel, szeretnék bevinni népies elemeket az öltözködésembe, csomó népies dologgal foglalkozok (hangszerek, tánc, ének, stb.). Nem szoktam híresztelni ezt az érdeklődési körömet, s ha felhozom egyáltalán általában vagy egy negatív-gúnyos vagy egy végtelenül közömbös reakciót kapok, mintha teljesen kiveszett volna a magyarság a magyarokból. Ennek mi az oka? Ennyire beütött a polgárosodás (vidéken is)? Vagy valami más?

dec. 21. 22:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon relatív dolog ez a hagyományok ismerete és tisztelete.


Kérdezz már meg légyszi vagy egy tucat öregasszonyt az ország különböző részeiből, hogy hogyan kell töltöttkáposztát főzni. A hagyománynak hány milliárd variációját kellene kötelezően tisztelni és ismerni?


Még azt sem merném mondani, hogy a hagyományörzőknek tisztelnie kell mindenféle modernitást, és a hagyományon kívülieknek tisztelnie kellene mindenféle hagyományokat. Talán elfogandi egymást és teret adni egymásnak, de nyílván ennek is vannak határai.


Talán kicsit annyit a hagyomány mellett, hogy az lassan alakult ki, lassan változott, sokáig tartotta magát. A modern divat meg szempillantások alatt változik millió variációban.

dec. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
#11 te totálisan elveszítetted a fonalat a témában. Miért zárja ki a hagyománytisztelet a modern életet? Mi köze ennek az egész kérdéshez egyáltalán. Attól, h valaki pl olyan ruhákat hord, ami mondjuk megidézi a magyar tradicionális öltözködést még simán lehet profi programozó, virológus vagy űrhajós.
dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

ma 11:59


A kérdező a hagyományokat a magyarságtudathoz kötötte, én pedig emiatt jeleztem, hogy inkább ne tegye, mert gyakran pont azok tesznek hozzá a legtöbbet a magyarsághoz, akik egyáltalán nem hagyományosak, ellenben ma már részben pont ezért hagyományaink részeivé váltak.

dec. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!