Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van olyan ország, melynek...

X0 kérdése:

Van olyan ország, melynek nincs zászlaja, himnusza, államformája, stb?

Figyelt kérdés
Magyarországnak például nincs nemzeti mottója, nem tudom van-e más ország is aminek nincs. És van olyan aminek más nincs? Hogy nincs államformája azt értem hogy a hivatalos neve se tartalmazza, és törvény, alkotmány se rögzíti hogy mi az államformája. Olyan van-e aminek nincs zászlaja? És aminek himnusza nincs? Spanyolország himnuszának nincs szövege, csak dallama van. Van más ország is ilyen? És aminek dallama nincs? Köszi.

jan. 22. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Államformája minden országnak van, hiszen a politológusok minden formát kategorizálnak. Legfeljebb akkor nincs államforma, ha nincs állam sem, akkor viszont nincs ország sem.


Egyébként az Egyesült Királyságnak nincs alkotmánya.


Ciprusnak nincs saját himnusza, de attól még használja a török, illetve görög himnuszt.


Észak Írországnak nincs hivatalos zászlaja, kérdés, országnak számít-e.

jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1-es: leírtam hogy úgy értem hogy nincs törvényben rögzítve az államforma.

Azt tudtam hogy nincs minden országnak alkotmánya.

Ciprusról nem tudtam, köszi.

Észak-Írország csak egy tartomány.

jan. 22. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!